آب سالم برای شش هزار خانوار روستایی درصومعه سرا فراهم شده است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۵ مرداد ۹۴ - ۱۹:۱۸

  کد خبر : 34998
  مدیر شرکت آبفار صومعه سرا :

  آب سالم برای شش هزار خانوار روستایی درصومعه سرا فراهم شده است

  مجید فلاح روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه شاخص بهره مندی از آب …

  مجید فلاح روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه شاخص بهره مندی از آب سالم آشامیدنی در روستاهای شهرستان صومعه سرا بالاتر از میانگین استان است اظهار داشت : در این شهرستان ۱۵۱ روستا وجود دارد که ۲۰ هزار خانوار جمعیت آنها تحت پوشش آبفار و دارای آب سالم و بهداشتی هستند .
  وی با بیان اینکه یک هزار و ۱۷۰ کیلومتر طول شبکه لوله گذاری آب آشامیدنی روستاهای شهرستان است ، عنوان کرد : درصد بهره مندی از آب سالم روستایی در این شهرستان حدود ۷۵ درصد است که از شاخص متوسط استان که حدود ۷۰ درصد است بالاتر است . مدیر شرکت آبفار شهرستان صومعه سرا با اشاره به اینکه قبل از دولت یازدهم شاخص بهره مندی صومعه سرا ۷۲ درصد بوده که اکنون ۲/۹۳ پیشرفت داشته ایم، ادامه داد : خوشبختانه شرکت آبفار روستایی شهرستان صومعه سرا در یکسال اخیر اقدامات بزرگ و قابل توجهی با توجه به حمایت های نماینده شهرستان و مسوولان استانی انجام داده است .
  فلاح افزود : از جمله آن می توان به لوله گذاری و احداث خط انتقال به طول ۱۰۰ کیلومتر با اعتبار بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ، تجهیز سه باب پمپاژ با ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار و احداث مخزن ذخیره آب یک هزار متر مکعبی با ۶۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده اشاره کرد .
  وی با اشاره به اینکه مهمترین مشکل آب روستایی در شهرستان با توجه به قدمت اجرای پروژه های آب رسانی و جلگه ای بودن ، فرسودگی شبکه آب رسانی به طول ۲۰۰ کیلومتر است اظهار داشت : در طی یکسال گذشته اصلاح و بازسازی شبکه های قدیمی در هشت روستای محمود کیان ، تنیان ، رفتگی ، دوگور ، مرجقل ، اباتر ، کتمجان ، و طاهرگوراب به طول ۴۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی انجام شده تا بسیاری از مشکلات ناشی از فرسودگی مرتفع شود .
  وی از افتتاح آبرسانی به روستای ولد در سال جاری خبر داد و افزود : در شش روستای اسپند ، ندامان ، فتمه سر ، رفتگی ، میانده ، خراط محله نیز با صرف اعتبار بالغ بر دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پروژه آب آشامیدنی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است .
  مدیر شرکت آبفار شهرستان صومعه سرااز بهره مندی ۶هزارخانوار روستایی از آب شرب سالم در چند سال اخیر خبر داد و اظهار داشت : در طول ۱۸ سال تعداد مشترکین در این شهرستان ۱۴هزار و ۵۰۰نفر بود ه است که در طول خدمت دولت یازدهم تعداد مشترکین آب روستایی با ۶هزار خانوار بیشتر به ۲۰ هزار خانوار رسیده است. فلاح افزود : ا ین امر بیانگر آن است که تمام تلاش های دولت و مسوولان شهرستان برای ارائه خدمات به روستاها معطوف شده است.

  فلاح اجرای طرح مجتمع آبرسانی به روستاهای غرب گیلان موسوم به طرح هزار روستا را مهمترین پروژه در دست اجرای آبفار دانست و گفت: این پروژه در شهرستان صومعه سرا ۵۵درصد پیشرفت دارد و برای تکمیل آن به ۱۸میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با تخصیص اعتبارلازم در سال جاری می توان با اجرای خط انتقال این مجتمع ۲۶روستای باقی مانده شهرستان صومعه سرارا از آب شرب بهره مند نمود و بخش اعظم مشکلات آبرسانی به روستای نوخاله را هم بر طرف کرد .

  يک ديدگاه

  1. حسيني گفت:

   متاسفانه مردم تنیان همچنان مشکل آب دارند حرف‌های آقای فلاح قبل پذیرش نیست باید مسئولین استانی برای بی آبی در روستاهای صومعه سرا خصوصا تنیان کاری کنند و مدیران کم کار را مواخذه نمایند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro