از ممنوعیت فروش مرغ زنده صنعتی تا پلمپ کارگاه استحصال چربی در شهرستان صومعه سرا+گزارش تصویری

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۶ مرداد ۹۴ - ۱۶:۵۸

  کد خبر : 35060
  در مصاحبه با رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا عنوان شد/

  از ممنوعیت فروش مرغ زنده صنعتی تا پلمپ کارگاه استحصال چربی در شهرستان صومعه سرا+گزارش تصویری

  رییس شبکه دامپزشکی صومعه سرا از ممنوعیت عرضه مرغ صنعتی زنده در بازار های محلی این شهرستان خبر داد و گفت : مردم از دوره گردان مرغ صنعتی زنده را که با عنوان مرغ ماشینی سفید عرضه می شود خریداری نکنند.

  مهدی بهروزی روز سه شنبه به خبرنگار ما افزود : عرضه این نوع طیور در بازارهای محلی موجب به خطر افتادن صنعت مرغداری خواهد شد و اگر طیور صنعتی درگیر بیماری های فوق حاد باشند احتمال انتشار بیماری افزایش خواهد یافت.
  وی با اشاره به اینکه در برخی از موارد عرضه کنندگان اقدام به ذبح و پر و پوست کندن در بازارهای محلی می کنند اظهار داشت : این عمل علاوه بر غیر بهداشتی بودن ، موجب آلودگی محیط زیست ، از طریق دفع ضایعات ، خون و پر در محیط شود. بهروزی منشا عرضه این نوع مرغها را نامشخص دانست و افزود : احتمال آلودگی در این طیور بیشتر از گونه های محلی است و در صورت آلودگی فرآوری آن نیز سبب بروز بیماری می شود.

  وی افزود : تمهیداتی در خصوص جلوگیری از روند فروش زنده مرغ صنعتی در بازار محلی توسط دوره گردان با همکاری نهاد های دیگر اندیشیده شده است.رییس شبکه دامپزشکی شهرستان صومعه سرا افزود : ردیابی طیور صنعتی عرضه شده در بازار و برخورد با مرغدارانی که خارج از سیستم کشتار بهداشتی اقدام به عرضه مرغ صنعتی می کنند و معرفی آنها به تعزیرات از دیگر برنامه های قابل اجرای این شبکه است.

  وی با اشاره به اینکه اجرای برنامه بازدید از مرغداری های شهرستان صومعه سرا یکی از وظایف شبکه دامپزشکی است تصریح کرد : یک کارگاه استحصال چربی در شهرستان صومعه سرا که بصورت غیر مجاز مبادرت به جمع آوری انواع چربی های حیوانی اعم از دام و طیور و استحصال و ارسال آن به مرغداری ها می نمود ، کشف و با دستور قضایی پلمپ گردید.

  بهروزی با اشاره به اینکه محصولات کارگاههای استحصال چربی در صنایع صابون سازی و خوراک دام و طیور استفاده می شود افزود : رعایت دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور تضمین کننده سلامت این محصولات است و این واحد کارگاهی بخاطر نداشتن مجوزهای لازم پلمپ شده است.

      

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro