در ملاقاتی با وزیر 320 کیلومتر آسفالت روستایی را مطالبه داشته ایم

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۲ مرداد ۹۴ - ۰:۱۰

  کد خبر : 35235
  خصوصی:

  در ملاقاتی با وزیر ۳۲۰ کیلومتر آسفالت روستایی را مطالبه داشته ایم

    نماینده شهرستان صومعه سرا در بازدید از پروژه آسفالت محورهای روستایی اداره راه و شهرسازی در بخش گوراب زرمیخ …

   

  نماینده شهرستان صومعه سرا در بازدید از پروژه آسفالت محورهای روستایی اداره راه و شهرسازی در بخش گوراب زرمیخ در گفتگو اختصاصی با خبرنگار ما گفت : به جرات می توانم بگویم طی دوسال اخیر با حمایت های دولت یازدهم بیش از ۸سال گذشته در این شهرستان آسفالت شده است واین امر سبب ایجاد رضایت و تحقق آرزوهای دیرینه مردم به ویژه در روستا ها گردیده است.

  حمیدرضا خصوصی با اشاره به اینکه ۲۰۰کیلومتر با پیگیری های مسوولین شهرستان صومعه سرا و امور روستایی استانداری گیلان آسفالت شده  اظهار داشت : با وجود تنگناهای مالی فراوان دولت ،این حمایت ها بسیار کم نظیر و در نوع خود یک رکورد به حساب می آید .

  وی افزود : چشم انتظاری مردم روستاهای چون سورم ، مهویزان ، میانبر ، پشتیر پس از ۳۰ سال به پایان رسیده واز نعمت آسفالت بهره مند شده اند . نماینده شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : چرخه آسفالت در روستاهای این شهرستان ساکن نشده و با شتاب مضاعفی اجرایی می گردد در این راستا در ملاقاتی با وزیر   ۳۲۰ کیلومتر آسفالت روستایی را مطالبه داشته ایم .

  خصوصی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در ارتباط با اینکه چه اقداماتی برای حل مشکلات ضعف و فشار برق مردم در روستاها و شهرستان دست اجرا می باشد اظهار داشت : با حمایت وزارت نیرو با نصب ترانس های با قیمت سی تا ۱۲۰ میلیون تومان در  تعداد۸۰ روستا که دولت قادر به تعویض زیر ساخت های چون فرسودگی شبکه ، اضافه شدن خانوارهای جدید ، و.. نبود تقویت برق صورت گرفته است . وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰تیر برق در یکسال اخیر نصب شده است

  وی از جذب اعتبار ۱۲ونیم میلیارد تومانی   برای ارائه خدمات بهتر در زمینه برق رسانی و تقویت برق در روستاهای این شهرستان خبر داد و اظهار داشت : این اعتبار در سه زمینه جذب شده است که یک میلیارد و ۷۰۰میلیون آن برای ۳۰۰ تک خانوار در روستاها هست که هنوز منزلشان برق ندارند و ۲میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان دیگر را برای کاهش تلفات برق در شهرستان و ۸میلیارد تومان دیگر را برای تقویت برق روستا ها اعلام کرد و اظهار داشت : این اعتبار بصورت ماهانه اختصاص یافته و در مرحله اول ۷۰۰میلیون تومان آن دریافت شده و مابقی در هر ماه تا پایان سال واریز می شود .

  خصوصی ادامه داد:بزودی شاهد استقرار دستگاه GIS برای تحت پوشش قرار دادن شبکه وسیع از برق در شهرستان خواهیم بود که رایزنی های لازم برای اخذ مجوز نصب آن از شهرداری انجام گرفته است . نماینده شهرستان صومعه سرا با اشاره به اینکه در کل کشور ۴عدد از این دستگاه وارد شده و یکی از آن سهم این شهرستان است اظهار داشت : این دستگاه مدرن و دارای قابلیت های زیادی است و تا سی سال احتیاج به تعمیر نخواهد داشت وقیمت افزون بر ۳۰میلیارد دارد که با استقرار این دستگاه شاهد برطرف شدن ضعف برق حتی در دورترین نقاط شهرستان خواهیم بود .

  گفتنی است از محورهای روستایی مهویزان ، پشتیر ، ، سورم ، میانبر در بخش گوراب زرمیخ مورد بازدید قرار گرفت و جمعی از مسوولین ادارات و مردم روستاها حضور داشتند .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro