پرده برداری فرماندار صومعه سرا از یک حرکت نمایشی و چند سوال اساسی!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۴ مرداد ۹۴ - ۱۳:۰۷

  کد خبر : 35321

  پرده برداری فرماندار صومعه سرا از یک حرکت نمایشی و چند سوال اساسی!

  اظهارات فرماندار صومعه سرا را باید فتح بابی برای ظهور این پرسش در اذهان دانست که آیا این کار نوعی عوامفریبی محسوب نمی شود؟!

  خبرگزاری ایسنا در گزارشی که از جلسه هماهنگی ستاد برگزاری برنامه‌های هفته دولت که در فرمانداری صومعه‌سرا برگزار شد، منتشر کرد، از قول فرماندار صومعه سرا نوشت: “کلیه نهادها و ادارات شهرستان در جهت برنامه‌ریزی نهایی و ساماندهی حداکثر تا ۱۸ مردادماه مجموعه برنامه و پروژه‌های خود را اعلام کنند و از اعلام افتتاح مجدد پروژه‌ها نیز اکیدا خودداری شود.”

  نکته جالب اما در جمله پایانی از همین قسمت اظهارات اسماعیل‌پور نهفته است. وقتی فرماندار صومعه سرا از مسئولین نهادها می خواهد که از اعلام افتتاح مجدد پروژه ها در هفته دولت خودداری کنند، این سوال مطرح می شود که در گذشته و شاید هم در اولین سالگرد پیروزی دولت روحانی چنین روشی برای افزایش آمار عملکرد مسئولین به خصوص در حوزه عمرانی مرسوم بوده است؟!

  اصلا مگر می شود پروژه ای را که یک بار به افتتاح رسیده است، مجددا افتتاح و از آن برای آمارسازی استفاده کرد؟! اگر بپذیریم که پاسخ به سوالات فوق، مثبت باشد لاجرم باید در آمارهای ارائه شده از سوی دولت با دیده تردید نگریست و اظهارات فرماندار صومعه سرا را اگر چه حتی از روی عمد هم مطرح نشده باشد، باید فتح بابی برای ظهور این پرسش در اذهان دانست که  آیا این کار نوعی بزرگنمایی در خدمات دولت و البته عوامفریبی محسوب نمی شود؟!

  هر چند در دولت های گذشته رسم بوده است که پروژه های بزرگی هم چون افتتاح یک بیمارستان به قسمت های کوچک تری مانند اورژانس، بخش، مراقبت های ویژه و … تقسیم شده و در برهه های زمانی مختلف مسئولان اقدام به افتتاح هر یک از این قسمت ها به صورت جداگانه نموده اند اما افتتاح مجدد یک پروژه که پیشتر افتتاح شده است، در نوع خود کم نظیر است! /خزر آنلاین

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro