بالابردن بینش افراد از اهم فعالیت‌های حلقات صالحین است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۵ مرداد ۹۴ - ۸:۱۵

  کد خبر : 35342
  مسئول تربیت آموزش سپاه ناحیه صومعه‌سرا:

  بالابردن بینش افراد از اهم فعالیت‌های حلقات صالحین است

  مسئول تربیت آموزش سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه بالابردن بینش افراد از اهم فعالیت‌های حلقات صالحین است، گفت: تعبد و تقید شرعی، سعه صدر، قدرت ارتباط، بحث بصیرتی، ولایت پذیری، تفکر و تدبر را از اهم ویژگی های سرگروه های صالحین می باشد.

  حجت‌الاسلام صدیق در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز با بیان اینکه تاثیرگذاری نشست‌های حلقات صالحین بر جامعه زیاد است، اظهار کرد: در مجموعه حلقات صالحین بخشی از کارهای تربیتی، معرفتی و بصیرتی انجام می‌شود.

  وی افزود: راهکارهای بصیرتی و تربیتی توسط مربیان صالحین به سرگروه‌ها ارائه و ابلاغ می‌شود و سرگروه‌ها آن مطالب را به متربیان آموزش می‌دهند و اطلاع رسانی می‌کنند.

  مسئول تربیت آموزش سپاه ناحیه صومعه سرا گفت: متربیان با فراگرفتن معارف دینی در حلقات صالحین تاثیرگذاری زیادی در جامعه، مدارس و خانواده می‌توانند داشته باشند.

  حجت‌الاسلام صدیق تربیت نیروی انسانی مومن، بصیر و توانمند را اهداف تشکیل حلقات صالحین دانست و تصریح کرد: در حلقات صالحین فعالیت‌های مختلفی صورت می‌گیرد و صرفا در راستای فعالیت‌های تربیتی، معرفتی و دینی نیست.

  وی با بیان اینکه بالابردن بینش افراد از اهم فعالیت‌های حلقات صالحین است، خاطرنشان کرد: در حلقات صالحین علاوه بر مباحث دینی، اعتقادی و … بر روی مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و .. هم بحث می شود.

  مسئول تربیت آموزش سپاه ناحیه صومعه سرا اظها کرد: حلقات صالحین فعال در زمینه کمک به نیازمندان، عمران و آبادانی، بهداشت و درمان، اردوهای جهادی، تعمیر مدارس، بازسازی مساجد و … فعالیت دارند.

  حجت‌الاسلام صدیق با بیان اینکه همه مقاطع سنی از کودک تا پیشکسوت در حلقات صالحین حضور دارند، افزود: برای همه مقاطع سنی برنامه ریزی شده و متربیان طبق رنج سنی طبقه بندی می شوند تا موضوعات مربوط به سن های آنها درحلقات ارائه گردد.

  وی تعبد و تقید شرعی، سعه صدر، قدرت ارتباط، بحث بصیرتی، ولایت پذیری، تفکر و تدبر را از اهم ویژگی های سرگروه های صالحین عنوان کرد و گفت: بخشی از سرگروه‌ها توسط فرماندهان پایگاه‌ها با توجه به استعدادهایی که دارند شناسایی و توسط مربیان حوزه خواهران مصاحبه می‌شوند و سپاه دوره‌های آموزشی برای آنها فراهم و راهکارهای تربیتی و بصیرتی را برای آنها بیان می‌کند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro