صومعه‌سرا یک پایگاه خبری رسمی دارد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۹ مرداد ۹۴ - ۳:۳۹

  کد خبر : 35482
  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد صومعه‌سرا:

  صومعه‌سرا یک پایگاه خبری رسمی دارد

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا از برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال این شهرستان خبر داد.

  سید محمود رزمگیر در گفت‌وگو با خبرنگار ما در صومعه‌سرا با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، اظهار کرد: نخستین افرادی که برای بشریت خبر آوردند انسان‌های پاک و برگزیده از جانب خداوند بودند.

  وی پیامبر را به معنای پیام‌آور دانست و افزود: وجود پیامبران به عنوان نخستین پیام‌آور و خبررسان از جانب خداوند نشان از اهمیت خبر دارد.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا نقش خبرنگار را در جامعه بسیار مهم خواند و تصریح کرد: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان برای انتقال مسایل و مشکلات هستند.

  وی با بیان اینکه خبرنگار می‌تواند با نوع خبر خود جامعه را در مسیر درست و یا حتی غلط سوق دهد، اظهار کرد: امروز با توجه به اینکه عصر ارتباطات مردم از کوچک‌ترین رویداد آگاه و مطلع هستند.

  رزمگیر یکی از ویژگی‌های خبرنگاران را داشتن آگاهی، علم و دانش خبری عنوان کرد و افزود: نیاز مهم جامعه امروز ما این است که خبرنگاران آگاهی و دانش از مسایل روز جهان داشته باشند.

  وی با اشاره به فعالیت جوانان در عرصه خبر صومعه‌سرا، اضافه کرد: حوزه خبر در صومعه‌سرا حوزه نوپا اما مستعد است.
  این مسئول افزایش میزان آگاهی در سطح جامعه را موجب استحکام جامعه در مقابل بحران‌ها و مشکلات ذکر کرد.

  وی با بیان اینکه خبرنگار با نگاه تیزبین و دقیق خود می‌تواند گره مسایل و مشکلات را ببیند، ادامه داد: خبرنگار می‌تواند مشکلات را به آگاهی مسئولان برساند.

  رزمگیر تعدادی از خبرنگاران شاغل در شهرستان را فعال خواند و خاطرنشان کرد: به مناسبت روز خبرنگار طی مراسمی از تلاش خبرنگاران شهرستان تجلیل می‌شود.

  وی صومعه‌سرا را دارای یک پایگاه رسمی خبری عنوان کرد و افزود: بقیه پایگاه‌های خبری در اداره کل شدند اما مجوز رسمی ندارند.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا گفت: صومعه‌سرا دارای یک نشریه محلی و یک ماهنامه تخصصی برای کودکان و نوجوانان است که تنها ماهنامه گیلان برای کودکان محسوب می‌شود.

  وی به برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ساماندهی پایگاه‌های خبری و خبرنگاران و بیمه آنها اشاره کرد و متذکر شد: با اجرای این برنامه‌ها فعالان عرصه خبر دارای شناسنامه می‌شوند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro