برگزاری همایش استانی بزرگداشت امامزادگان در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۴ مرداد ۹۴ - ۱۴:۳۳

  کد خبر : 35663
  معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف گیلان:

  برگزاری همایش استانی بزرگداشت امامزادگان در صومعه‌سرا

  معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امورخیریه گیلان گفت: همایش استانی بزرگداشت امامزادگان درامامزاده میرعباس سیاه تن صومعه‌سرا برگزار می‌شود.

  محمد قاسم‌پور، در نشست برنامه‌ریزی همایش استانی بزرگداشت امامزادگان در بخشداری تولمات اظهار کرد:از میلاد حضرت معصومه‌ (سلام‌الله علیها) تا میلاد امام رضا(علیه‌السلام) به عنوان دهه کرامت نامیده شده است.

  وی با بیان اینکه در دهه کرامت برنامه‌های متعددی در سطح بقاع استان گیلان برگزار می‌شود، افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های استان در زمان مذکور همایش بزرگداشت امامزادگان است.

  معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امورخیریه گیلان با بیان اینکه همایش بزرگداشت امامزادگان در هر شهرستان به صورت جداگانه برگزار می‌گردد، گفت: همایش استانی بزرگداشت امامزادگان امسال در امامزاده میرعباس سیاه تن بخش تولم‌شهر برگزار می‌شود.

  قاسم‌پور تصریح کرد: تجلیل از خادمان و هیئت‌امنای نمونه و فعال،تجلیل از دختران نمونه روستای سیاه تن، مولودی خوانی، سخنرانی و پذیرایی از جمله برنامه‌های این همایش است.

  در ادامه عزیز خادم شریف، رئیس اوقاف و امورخیریه صومعه سرا گفت: احترام و اعتقاد مردم به خصوص مردم ولایی این شهرستان به امامزادگان توصیف ناپذیر است و اکثر برنامه‌های دینی و مذهبی در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

  وی افزود: با برگزاری چنین همایش‌هایی جایگاه و مقام والای امامزادگان به مردم بیش از گذشته شناسانده می‌شود.

  رئیس اوقاف و امورخیریه صومعه سرا امامزادگان را مأمنی برای مردم در شرایط مختلف عنوان کرد و افزود: مومنان با مراجعه به این اماکن ضمن بهره مندی از فیوضات معنوی، با سیره اهل بیت و امامزادگان نیز آشنا شوند.

  خادم شریف با بیان اینکه همایش استانی بزرگداشت امازمادگان در بقعه میرعباس سیاه تن برگزار می‌شود، اظهار کرد: این همایش روز پنج شنبه ۲۹ مرداد ساعت ۹ونیم صبح برگزار می گردد.

  وی از مردم ولایتمدار شهرستان صومعه سرا برای شرکت در این همایش معنوی دعوت به عمل آورد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro