احمد الاسير، سرکرده تکفيري‌هاي لبنان در فرودگاه بيروت دستگير شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۴ مرداد ۹۴ - ۲۲:۱۹

  کد خبر : 35673

  احمد الاسیر، سرکرده تکفیری‌های لبنان در فرودگاه بیروت دستگیر شد

  «احمد الاسیر» تروریست تکفیری تحت تعقیب دستگاه قضایی لبنان در حال خروج از این کشور در فرودگاه بیروت دستگیر شد.

  خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی لبنان اعلام کرد که دستگاه امنیتی لبنان «احمد الاسیر» تروریست تکفیری تحت تعقیب دستگاه قضایی این کشور را در فرودگاه بین المللی بیروت بازداشت کرد.

  پایگاه اطلاع رسانی العهد نوشت که عملیات تعقیب این تروریست تکفیری از منطقه اقلیم الخروب در جنوب بیروت و حدود ۲۰ کیلومتری آن شروع و تا شهر صیدا در جنوب لبنان و از آنجا تا فرودگاه بیروت ادامه داشته است. پایگاه اینترنتی روزنامه النهار هم نوشت که دو تن هنگام بازداشت الاسیر او را همراهی می کردند و دارای گذرنامه هایی با نام راهی عبدالرحمن طالب و خالد صیدانی بودند. النهار افزود: نیروهای امنیت عمومی لبنان الاسیر را قبل از ظهر شنبه و هنگامی که در صندلی خود در هواپیما نشسته بود، بازداشت کردند.

  شبکه«ام. تی. وی» لبنان، گزارش داد که احمد الاسیر همراه دو نفر که گذرنامه های جعلی به اسم های «رامی عبد الرحمان» و «خالد صیدانی» داشتند، نیز بازداشت شدند. ارتش لبنان از چند ماه پیش احمد الاسیر و تعدادی از همدستان وی را تحت تعقیب قرار داده بود.

  احمد الاسیر معروف به «شیخ فتنه» در لبنان سال گذشته شهر صیدا را به بهانه مخالفت با حزب الله به آشوب کشیده بود. در سال ۲۰۱۳ درگیری‌هایی بین همدستان احمد الاسیر و ارتش لبنان در نزدیکی صیدا رخ داد که این درگیری‌ها به کشته شدن ۱۸ نظامی لبنان و ۱۱ تن از همدستان الاسیر منجر شد.

  احمد الاسیر کیست؟
  احمد الاسیر یک مبلغ سلفی لبنانی است که در سال ۲۰۱۱ با آغاز بحران در سوریه به دلیل حمایت همه جانبه از گروه‌های تروریستی و مسلح در سوریه، شهرتی را برای خود در رسانه‌ها کسب کرد.
  وی در سال ۲۰۱۲ نیز آشکارا مخالفت خود را با مقاومت لبنان اعلام کرد و درگیری هایی را در شهر صیدا ترتیب داد.
  با آغاز بحران در سوریه، الاسیر تلاشهای خود را برای آغاز فتنه مذهبی در لبنان آغاز کرد. وی در آخرین اقدام خود برای به آشوب کشیدن لبنان، در ژوئن ۲۰۱۳ مسیر صیدا به صور را بست و با حمایت نیروهای وهابی طرفدار خود به ایست بازرسی ارتش لبنان در صیدا حمله کرد.
  در این درگیری ها ۲۴ نیروی ارتش لبنان کشته و بیش ازیکصد تن زخمی شدند، و همچنین ۳۰ تروریست تکفیری از گروهک الاسیر کشته شدند.
  با واکنش شدید ارتش لبنان، این مبلغ سلفی به همراه نزدیکانش فراری شد و گروهک وی نیز متلاشی شد.
  دادگاه لبنان در ۲۸ فوریه ۲۰۱۴ به صورت غیابی حکم اعدام احمد الاسیر را صادر کرد.
  اتهام احمد الاسیر، ایجاد گروه های مسلح، حمله به نیروهای ارتش، کشتار سربازان و افسران ارتش، در اختیار داشتن مواد منفجره و سلاح سبک و سنگین و استفاده از آنها علیه ارتش، اعلام شد.
  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro