معاون وزير کار: يارانه برخي از حذف شدگان دوباره واريز مي شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۶ مرداد ۹۴ - ۱۷:۰۷

  کد خبر : 35783

  معاون وزیر کار: یارانه برخی از حذف شدگان دوباره واریز می شود

  آخرین خبر/ معاون رفاهی وزیر کار گفت: یارانه آن دسته از سرپرستان خانوارهایی که اعتراض آن ها مورد قبول واقع …

  آخرین خبر/ معاون رفاهی وزیر کار گفت: یارانه آن دسته از سرپرستان خانوارهایی که اعتراض آن ها مورد قبول واقع شده امشب همراه با یارانه مرداد ماه واریز می شود.

  بر اساس گزارش تسنیم، احمد میدری در حاشیه نشست نقد و بررسی احکام سالمندان در برنامه ششم توسعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افرادی که یارانه آنها حذف شده و به این موضوع اعتراض دارند می‌توانند از روز چهارشنبه به سامانه www.yaraneh10.ir مراجعه کرده و پاسخ خود را دریافت کنند.

  وی ادامه داد: افرادی که یارانه آنها عودت داده شده امشب یارانه مردادماه را نیز دریافت می‌کنند و از ماه شهریور روال پرداخت یارانه آنها مانند سایر افراد می‌شود.

  میدری در پاسخ به سوالی در خصوص میزان اعتراضات افراد در مورد حذف یارانه گفت: بخش محدودی به این موضوع اعتراض کرده‌اند که رسیدگی به این اعتراضات قبلا با تاخیر انجام می‌شد اما در حال حاضر به سرعت بررسی می‌شود.

  معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با خبرنگار فارس تصریح کرد: مراجعه‌ کنندگان به سامانه www.yaraneh10.ir می‌توانند علت حذف خود را نیز مشاهده کنند.

  وی تأکید کرد: کسانی که یارانه آنها از امشب حذف می‌شود می‌توانند از سه‌شنبه هفته آینده به سامانه مراجعه و پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

  رسیدگی دقیق به اعتراضات

  میدری گفت: تا به امروز پیگیری اعتراضات و عودت یارانه به خانواده‌ها با تأخیر انجام می‌شده است چرا که ما اعتقاد داریم که برای این کار نباید سرعت را فدای دقت کنیم اما پس از این قطعاً با سرعت بیشتری به کار خود ادامه خواهیم داد.

  وی در ادامه در خصوص یارانه افراد شاغل در خارج از کشور، گفت: درصد قابل توجهی از ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز به حذف یارانه خود معترض بوده‌اند اما در قانون مصوب شده ایرانیان مقیم خارج از کشور که در سایر کشورها کارگری می‌کنند می‌توانند یارانه دریافت کنند.

  معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: این افراد نیز می‌توانند سامانه www.yaraneh10.ir مراجعه و نسبت به دریافت کارت اشتغال در خارج از کشور اقدام کنند که در این صورت نه تنها یارانه کارگران در خارج از کشور حذف نخواهد شد بلکه از برخی از معافیت‌ها نیز استفاده خواهند کرد.

  وی درباره ملاک حذف افراد از لیست یارانه‌بگیرها گفت: موقعیت جغرافیایی و درآمد، دو ملاک اصلی بوده اما هر فرد با مراجعه به سامانه می‌تواند به صورت مشخص علت حذف یارانه خود را مشاهده کند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro