اعزام 10 دستگاه اتوبوس از صومعه‌سرا به مناطق عملیاتی غرب کشور

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۶ مرداد ۹۴ - ۲۱:۴۷

  کد خبر : 35801
  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا:

  اعزام ۱۰ دستگاه اتوبوس از صومعه‌سرا به مناطق عملیاتی غرب کشور

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا از اعزام ۱۰ دستگاه اتوبوس از صومعه‌سرا به مناطق عملیاتی غرب کشورخبر داد.

   

  به گزارش واران نیوز، سرهنگ کیا عاشوری، ظهر امروزدر جلسه ستاد پشتیبانی راهیان نور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک دهه کرامت اظهار کرد: همه کشورها و تمدن‌ها دارای فرصت‌هایی هستند که باید از آن استفاده کنند که در غیر این صورت فرصت ها به تهدیدها تبدیل می‌شوند.

  این موضوع در رابطه با جوامع بین الملل هم صدق میکند،امام خمینی (ره) در زمانی گفتند اگر کشور های حوزه خلیج فارس اگر یک روز نفت را بر روی کشورهای سلطه ببندند آنها جلوی کشور شما زانو میزنند و کشورها از حصار سلطه بیرون خواهند آمد.

  پس درک موقعیت راهبردی کشور ها بسیار مهم است ما باید اول فرصت ها را بشناسیم و بعد آنها را به نعمت تبدیل کنیم و از آنها استفاده نماییم که اینطور نشود این فرصت ها به تهدید تبدیل میشوند.

  وی، دفاع مقدس و شهدا را یکی از فرصت های  مهم و با ارزش و قدرت نرم کشور ما دانست و افزود: این دو ارزش سبب عزت و افتخار و قدرت کشور ایران شده است.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با اشاره به فضای مجازی حاکم بر جامعه، گفت: فضای مجازی در مقابل فضای واقعی است یعنی تحلیل‌ها و برداشت‌ها از فضای مجازی انجام می‌شود و برتری قدرت بلامنازعه با کشوری است که بتوانند اخبار و اطلاعات را در ذهن مخاطب جا بیندازد.

  عاشوری با بیان اینکه برخی از امواج‌ها که در کشور است به ضرر ما و سم است، تصریح کرد: رو در رو شدن با فضای مجازی با توجه به رشد مدرنیته غیرقابل انکار است.

  وی با بیان اینکه جنگ نرم امروز دارای پیچیدگی زیادی است و نمی تواند آن را تمیز داد، خاطرنشان کرد: ابزار و مدرنیته و امکانات در دست دشمن است و دشمن هم قسم خورده در برابر ایران اسلامی بایستد زیرا ایران همه موازنه تک قطبی بودن قدرت را بر هم زده است.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه ما در دفاع مقدس امکانات و تجهیزات نداشتیم ولی با ایمان و توکل به خدا توانستیم در برابر تجهیزات رژیم بعث عراق ایستادگی کنیم، اظهار کرد: شرایط حساس امروز کمتر از جنگ نیست و تنیدگی جنگ و صلح این اشتباه را در اذهان قلمداد می‌کند که شبهه ایجاد شود و این خاصیت جنگ نرم است که ما آن را نبینیم.
  عاشوری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، افزود: ایشان می‌فرمایند، من در عالم سیاست هیچ دغدغه‌ای ندارم، در عرصه اقتصادی هم نگرانی ندارم اما در عرصه فرهنگی به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می‌کنم و حقیقتا دغدغه دارم.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا اظهار کرد: امروز دشمن اعتقاد دارد اگر می‌خواهند به برتری سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و .. برسند باید فهمیدن و شعور را از کشور ایران بگیرند.

  وی افزود اگر به کوچه و خیابان های شهرستان خودمان سری بزنید میبینید دشمن چگونه بر جامعه تاثیر گذاشته،ما باید جلسات فرهنگی برگزار کنیم تا مسئولینی که احساس تکلیف میکنند و این تهدید را جدی میگیرند تحقیقات و گفته های خود را برای مقابله با تاکتیک های دشمن ارائه دهند.

  عاشوری با اشاره به اینکه در مدرسه جنگ حقیقت و عصاره دین تدریس می‌شد و شهدا اساتید ان بودند، افزود: شهدا جان خود را فدا کردند تا امروز نظام جمهوری اسلامی بالنده و پویا شود و با عزت و افتخار در برابر همه ابرقدرت‌های جهان بایستد.
  وی با بیان اینکه امروز همان روحیه بسیجی و شهادت دوران دفاع مقدس لازم است، گفت: در جنگ فرهنگی نیاز به همدلی و همگرایی مدیران سیاسی، امنیتی، اطلاعاتی و همه مدیران و رسانه‌ها است.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا تصریح کرد: شهدا مانند هاله‌ای از نور انقلاب را جلو می‌برندو ما باید در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمن دستمان را به سوی شهدا دراز کنیم و در اجرای یک عملیات فرهنگی بزرگ تلاش نماییم.

  عاشوری با بیان اینکه اوایل شهریورماه ۱۰ دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: رزمندگان گیلانی در مناطق عملیاتی غرب کشور بسیار نقش‌آفرینی کردند و جوانان گیلانی بسیاری در آن جا به شهادت رسیدند.

  پایان پیام/

   

  يک ديدگاه

  1. قادر گفت:

   باسلام.فرماندهی در خصوص گرامیداشت هفته دفاع مقدس به خصوص پیاده روی بزرگ شهرستانی هم صحبت کردند که در خبر به آن اشاره نشده

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro