سیاه نکن تا سیاه نشوی!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۳۰ مرداد ۹۴ - ۲۰:۵۲

  کد خبر : 36009

  سیاه نکن تا سیاه نشوی!

  واران نیوز: روزنامه معین در شماره روز چهارشنبه شنبه بیست و هشتم مردادماه، مطلبی با عنوان قلم ، سیاه نکن …

  واران نیوز: روزنامه معین در شماره روز چهارشنبه شنبه بیست و هشتم مردادماه، مطلبی با عنوان قلم ، سیاه نکن تا سیاه نشوی ! به قلم فرزاد حسن پور سردبیر ویژه نامه شهرستان صومعه سرا منتشر کرده است .

  نمی دانم وقتی دلم گرفته و دلخورم چگونه شروع به نوشتن می کنم ؟. چگونه قلم در دست می گیرم . من می دانم باید بنویسم حتی اگر ته دلم بگوید او نمی خواند… بگذریم!

  خاطره ای که با گذشت چند سال آن را بیاد دارم برای تهیه خبر به اداره رفتم ،   مردمی کاغذ به دست از این اتاق به آن اتاق می رفتن وهمگان نامه ای امضاء شده از شخص فرماندار داشتند .

  هر کس به دلیلی آمده بود یکی وام ، یکی کمک هزینه دارو ، یکی جویای کار و … آن روز به دو اداره دیگر هم رفتم وضع به همین شکل بود با خود می گفتم چه خوب انگار همه مشکلات در شهر به دست این سه اداره حل می شود .

  نامه ای بلند بالا با امضاء های فراوان برای آسفالت روستا برای اداره ی ارجاع شده بود که وظیفه اجرای آسفالت نداشت . رئیس اداره می گفت: ما کارمان آسفالت نیست ا ین نامه باید به اداره مربوطه بدهید ولی شخص مصمم ایستاده و می گفت : امضا فرماندار است باید اجرا شود . مدتی گذشت به هر اداره ای رفتم دیدم مردم سرگردان و اشتباه به آن اداره فرستاده می شوند .

  مانده بودم چگونه به فرماندار بگویم که این شیوه ارجاع باعث دلخوری مردم می شود . مگر می شود هر کس در این شهر با مشکل مواجه شود به کمیته امداد ، هلال احمر و اوقاف فرستاده شود . گفتم حتما فرماندار قصد سیاه کردن دارد که چنین می کند . در چاپ بعدی روزنامه خبری با عکسی از فرماندار منتشر کردم که سبب شد  فرماندار وقت مرا نزد خود بخواهد .

  وقتی رسیدم فرماندار عصبانی روزنامه به دست گفت : این چیست ؟ با تعجب و خنده گفتم : روزنامه . گفت می دانم منظورم عکس چاپ شده از من است . با خنده گفتم : تصویر شما از دید مردم شهر این چنین است .

  بیچاره کمی حق داشت عکسی بسیار دور و تاریک از فرماندار برای چاپ برده بودم تصور کنید کاغذ کاهی و چاپ سیاه و سفید به آن افزوده شود . وقتی فرماندار کمی آرام شد گفت :واقعا مردم شهر این چنین تصوری از من دارند ؟ چرا؟ گفتم : وقتی به نامه ها ی مردم نگاه نمی کنی و امضا آن ها را می فرستی،فقط موجب دلخوری مردم وحتی منصرف شدن شان از درخواست هایشان می شوی ! از آنجا که می باید در خواست ها مردم را به شما انتقال می دادم بهتر دیدم تصویر تان را سیاه کنم تا بدانید سیاه نکن تا سیاه نشوید .

  به خود می گویم حالا که تو هستی همیشه صمیمی همین بهانه برای نوشتن کافی ست اکنون نمی دانم تصویر من و شما از دید مردم شهر چگونه است.؟ فقط می دانم باید بگویم برای کسی که می شنود در حوالی دل زندگی می کند؛ نزدیک به آبی آسمان و با سرزمین خاکی ام آشناست.همیشه صمیمی سکوت را که شکستم ساکت تر شدم!

  يک ديدگاه

  1. رضا گفت:

   خدا را هزار مرتبه شکر که فرماندار جدید شهر صومعه سرا به مانند یک نگین می درخشد و تمام چشم ها را در اثر کاردانی و کیاست خود مجذوب و خیره کرده من موندم اون کسی که این آقا را اکتشاف کرده چه پدیده ای بوده درایت ایشان در حد مدیریت کلان و وظیفه برای کل بشریت دارد تبلیغاتهای نشست های هم اندیشی هم گذاشته مدیر مدیره بوق بوق خیلی مدیره بوق بوق

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro