تجهیز 20 درصد از مساجد به کانون های فرهنگی هنری تا پایان امسال

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱ شهریور ۹۴ - ۲۲:۴۷

  کد خبر : 36064
  مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان :

  تجهیز ۲۰ درصد از مساجد به کانون های فرهنگی هنری تا پایان امسال

  مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از تجهیز ۲۰ درصد از مساجد به کانون های فرهنگی هنری تا پایان امسال خبر داد.

  به گزارش واران نیوز حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، در همایش گرامیداشت روز جهانی مسجد در حسینیه حضرت ابوالفضل سپاه قدس گیلان در رشت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع علما در خراسان شمالی اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را در کنار بسیج فراموش نکنید.

  وی با بیان اینکه ارکان کارکردهای مساجد بسیار عمیق است، افزود: مدیریت معنوی و فرهنگی مسجد بر عهده امام جماعت است و اگر این ارکان خوب عمل نکنند خیلی از برنامه های مسجد بر زمین می‌ماند.

  مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه امام جماعتی که خود را موظف بداند عضو کانون فرهنگی هنری مساجدو بسیج باشد آن مسجد فعالتر و موفق تر است، گفت: ارکان فرهنگی و ارکانی که باید مسجد را زنده و گرم و پویا نگه دارد باید رعایت شود.

  حجت‌الاسلام پورابراهیم با بیان اینکه متاسفانه برخی از ائمه جماعات در جریان کارهای فرهنگی مساجد نیستند، تصریح کرد: در ارکان فرهنگی مسجد باید از مربیان متعهد و متخصص استفاده کنیم.

  وی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار کلاس در سطح مساجد استان دایر است، خاطرنشان کرد: اگر مربیان به وظایف خود به خوبی عمل نکنند خروجی نخواهد داشت.

  مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه ضعف در ارکان و عملکرد مساجد خود را نشان می‌دهد، اظهار کرد: آشنایی با مسائل روز، شناخت فرهنگ خودی و غیرخودی باید در کارکردهای مسجد و فردی و اجتماعی مساجد داشته باشیم.

  حجت‌الاسلام پورابراهیم با بیان اینکه در بحث فرهنگی ضعیف عمل کرده‌ایم، افزود: باید به دنبال تدوین برنامه‌ها جامع در مساجد باشیم تا بتوانیم ضعف‌ها و کاستی‌ها را جبران کنیم.

  وی گفت: ما در کلاس انتظار نشسته‌ایم و برای اینکه بتوانیم زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم کنیم باید وظایف و رسالت خود را به خوبی انجام می‌دهیم و مهمترین مکان برای این امر مسجد است.

  مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان تصریح کرد: اگر امروز در جامعه ما نگرانی وجود دارد برای این است که از ظرفیت مساجد به خوبی استفاده نکرده‌ایم.

  حجت‌الاسلام پورابراهیم با بیان اینکه ستاد باورهای دینی ما مسجد است، خاطرنشان کرد: در این برهه زمانی در نبرد ایدئولوزیک و فرهنگی با جهان هستیم که مساجد ستاد فرماندهی این نبرد است.

  وی با بیان اینکه ۷۲۰ کانون تا پایان سال۹۳ در مسجد استان گیلان تاسیس شد، اظهار کرد: تا پایان سال ۹۴ طبق مصوبه مجلس باید ۲۰ درصد مساجد استان گیلان یا ۸۳۵ مسجد دارای کانون فرهنگی هنری شوند.

  مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با اشاره به طرح سه هزار مسجد  سه هزار کتابخانه،  افزود: مطالعات اولیه این طرح در ۱۱ شهر استان به اتمام رسیده و به استانداری ارسال شده است و هم اکنون نوبت تجهیز این کتابخانه‌ها است.

  گفتنی است، یکصد نفر از فعالین و نخبگان مسجدی عضو کانون های فرهنگی و هنری و پایگاه ‌های مقاومت بسیج استان با اهدای جوایزی تجلیل شدند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro