باید به مساجد بعنوان دانشگاه علم و دانش نگاه شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲ شهریور ۹۴ - ۳:۲۳

  کد خبر : 36101
  جانشین فرمانده سپاه صومعه‌سرا

  باید به مساجد بعنوان دانشگاه علم و دانش نگاه شود

  جانشین فرمانده سپاه صومعه‌سرا با بیان اینکه باید به مساجد به عنوان دانشگاه علم و دانش و کانون عبادت نگاه شود،گفت: مسجد باید دادگاه اسلام باشد.

  واران نیوز به نقل از ایسنا: سرگرد سیدجلیل قاسمی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران ناحیه صومعه‌سرا در اولین همایش مشترک ائمه جماعات، هئیت امناء مساجد، فرماندهان حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج که در حسینیه سپاه پاسداران ناحیه صومعه‌سرا برگزار شد، با بیان اینکه این همایش در راستای ایجاد تعامل موثر و تنگاتنگ مسجد و پایگاه‌های بسیج و تکریم روز جهانی مسجد برگزار شده است، اظهار کرد: همه ما نسبت به انقلاب و شهدای انقلاب اسلامی مسئولیت سنگینی را بر عهده داریم و باید در انجام وظایف خود نسبت به اهداف و آرمان‌های شهدا به گونه‌ای عمل کنیم که شرمنده آنان نشویم.

  وی با اشاره به درخواست و پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران به سازمان کنفرانس اسلامی مبنی بر نامگذاری روز جهانی مسجد مصادف با به آتش کشیدن مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی فاسد و اشغالگر افزود: طبق آیات و روایات مسجد بهترین مکان بر روی زمین است و در اسلام محلی برای عبادت محسوب می‌شود.

  قاسمی با اشاره به حدیثی مبنی بر اینکه «هرکس به مسجد رود، زمین او را تسبیح می‌گوید و تا زمانی که در مسجد نشیند برای هر نفسش درجه‌ای از بهشت معلوم می‌شود»، گفت: همه ما مسئولیتی خطیر در قبال حفظ و حراست از مسجد، دین و ارزش‌های اسلامی را بر عهده داریم.

  وی با تاکید بر ضرورت اتحاد، یکپارچگی و انسجام در برابر توطئه‌های دشمنان بیان کرد: باید از بروز چالش‌ها در مساجد جلوگیری شود و امروز یکی از چالش‌های مهم مساجد عدم داشتن روحانی است.

  جانشین فرمانده سپاه پاسداران ناحیه صومعه‌سرا تعداد مساجد شهرستان صومعه‌سرا را ۲۴۳ عدد دانست و عنوان کرد: علی‌رغم تعداد بالای مساجد در شهرستان تنها ۴۰ روحانی مقیم شهرستان می‌باشند و این در حالیست که روحانی باید به احیای ارزش‌های اسلامی در مساجد بپردازد.

  وی حرکت در جهت تقویت روحیه و نهضت حضرت امام(ره) در مساجد را امری ضروری خواند و ادامه داد: مسجد باید محل انسجام و وحدت باشد و روز به روز با همدلی و یکپارچگی هیئت‌های امناء و پایگاه‌های بسیج بر این انسجام افزوده می‌شود.

  قاسمی تلاش دشمنان در جهت دور کردن جوانان از مساجد را از دیگر چالش‌ها برشمرد و تصریح کرد: حضور جوانان در مساجد برکتی است که باید همگان از این فرصت استفاده کنند، راهکارهای تشویقی و ترغیبی را جهت حضور چشمگیر طراحی نمایند و داشتن برنامه‌ریزی جامع و متنوع می‌تواند از راه‌های جذب جوانان و نوجوانان به مساجد باشد.

  وی به نقاط قوت و مثبت مساجد اشاره و اضافه کرد: اثرات تربیتی از نقاط قوت مساجد است و دشمن با به کارگیری راهکارهای مختلف درصدد دور کردن فرزندان ایران اسلامی از مساجد می‌باشند، هدف دشمنان از طراحی بازی‌های متعدد رایانه‌ای ضد اسلامی دستیابی به خالی شدن مساجد می‌باشد.

  جانشین فرمانده سپاه پاسداران ناحیه صومعه‌سرا اضافه کرد: نماز، ادای واجبات، کمک به فقرا، ایجاد جماعت منسجم از دیگر نقاط قوت است و برای برنامه‌ریزی و وصول به احیای ارزش‌های اسلامی باید فرماندهان پایگاه‌ها، هیئت امنای مساجد و … در تعامل و همکاری باشند.

  وی با بیان اینکه باید به مساجد به عنوان دانشگاه علم و دانش و کانون عبادت نگاه شود، ابراز کرد: مسجد باید دادگاه اسلام باشد و با سوق دادن مردم به مسجد یقینا اختلافات کاهش می‌یابد.

  جانشین فرمانده سپاه پاسداران ناحیه صومعه‌سرا در پایان با بیان اینکه مسجد محل یار خدا است، خاطرنشان کرد: همواره باید دشمن شناسی به مردم آموزش داده شود تا همگان بدانند و آگاه شوند که مسجد برنامه و هدف دشمنان برای دور کردن و ایجاد شبهات است.

  گزارش تصویری:

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro