دوچرخه‌اي که ۶ روش پدال‌ زني دارد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۵ شهریور ۹۴ - ۷:۵۲

  کد خبر : 36292

  دوچرخه‌ای که ۶ روش پدال‌ زنی دارد

  معمولاً پدال دوچرخه‌ها به یک شکل حرکت می‌کنند؛ اما پدال دوچرخه‌ای که در ادامه ویدئوی آن را خواهید دید، به …

  معمولاً پدال دوچرخه‌ها به یک شکل حرکت می‌کنند؛ اما پدال دوچرخه‌ای که در ادامه ویدئوی آن را خواهید دید، به ۶ روش مختلف حرکت می‌کند.
  این دوچرخه که Caron نام دارد، اخیراً در سایت سرمایه‌گذاری جمعی Indiegogo ارائه شده است.
  این دوچرخه ۶ روش مختلف برای پدال زدن دارد. این روش‌ها با نحوه حرکت پدال‌ها ارتباط دارند؛ به عبارت دیگر علاوه بر پدال زدن عادی که یک پا با پای دیگر ۳۶۰ درجه تفاوت دارد، ۵ روش دیگر برای پدال زدن در این دوچرخه ارائه شده که فعالیت ماهیچه‌های بدن به هنگام دوچرخه‌سواری را افزایش می‌دهند.
  در حالت اول، از پدال زدن ۳۶۰ درجه‌ای عادی استفاده می‌کنید؛ اما هر دوپا به صورت همزمان و در یک جهت حرکت می‌کنند. این حالت چربی دور شکم را سریع‌تر می‌سوزاند و ماهیچه‌های پشت ران را تقویت می‌کند.


  در حالت دوم، شما با یک پا حرکت ۳۶۰ درجه‌ای را انجام می‌دهید و پای دیگر به صورت ثابت روی پدال قرار می‌گیرد. این روش برای تقویت پایی که ضعیف‌تر از دیگری است، مؤثر است.
  حالت سوم، چهارم و پنجم به کاربر اجازه می‌دهد از حرکت پمپ بالا و پایین که بیشتر شبیه راه رفتن است، بهره‌مند شود. کاربران می‌توانند پدال را با یک پا یا هر دو پا به صورت همزمان حرکت دهند. پدال زدن در جهت بالا و پایین با دو پا و به صورت همزمان برای زردپی پشت زانو، ماهیچه‌های بلند کننده ستون فقرات، ماهیچه‌‌ای که از بیرون زانو تا ماهیچه ساق پا و تا داخل قوزک پا کشیده شده است و ماهیچه‌های شکمی مفید است.

  تستی که توسط مؤسسه کره‌ای Sport Science انجام شده، ثابت کرد روش‌های مختلف پدال زدن باعث می‌شود کمی بیشتر ورزش کنید. اگر هر ۳۰ ثانیه روش پدال زدن را تغییر دهید، ۳۰ کالری بیشتر می‌سوزانید، مصرف اکسیژن بدن افزایش می‌یابد و دفعات تنفس به ازای هر دقیقه بالا می‌رود.
  قیمت عادی این دوچرخه ۳۵۰ دلار تعیین شده؛ اما اگر به این پروژه کمک کنید، بسته خودساز این دوچرخه را با قیمت ۱۹۰ دلار به دست خواهید آورد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro