قصه های پر غصه مردم از آب گرفتگی تا سیل در صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۱ شهریور ۹۴ - ۷:۲۶

  کد خبر : 36533
  مسئولین به فکر پاییز باشند؛

  قصه های پر غصه مردم از آب گرفتگی تا سیل در صومعه سرا

  واران نیوز: حدود بیست روز از تابستان مانده و حال و هوای کشور رو به پاییزی شدن میرود،بارش باران و …

  واران نیوز: حدود بیست روز از تابستان مانده و حال و هوای کشور رو به پاییزی شدن میرود،بارش باران و سرد شدن هوا در نقاط مختلف کشور نوید از اتمام تابستان گرم ۹۴ و شروع فصلی جدید میدهد.

  بارش باران در چند روز گذشته محک و یادآوری  خوبی برای مردم و مسئولین شهرستان بود،در همین چند روز بارش باران تعدادی از کوچه ها و خیابان های شهر ما را آب گرفت و باعث دردسر برای شهروندان شد، هرچند آسیب جدی وارد نشد.

  تصویر مربوط به آبگرفتگی معابر صومعه سرا در روز گذشته

  شهر صومعه سرا

  تردیدی نیست که شهر مشکلات زیرساختی بسیاری دارد که از گذشته‌ها به‌جا مانده است؛ مشکلاتی که این روزها در گیرو‌دار هزینه‌های سرسام‌آور نگهداشت شهر، امکان صرف آن برای رفع مشکلات به‌جا مانده نیست اما هر سال هنگامی که باران مهمان شهر می‌شود، آبگرفتگی معابر شهر نیز بروز می‌کند.

  تصویر مربوط به آبگرفتگی معابر صومعه سرا در روز گذشته

  اما آیا در مسئله آبگرفتگی فقط مسئولین مقصرند و مردم بی تقصیر؟

  درست است که نبود و یا کمبود  زیرساخت های فاضلابی و دفع آن یکی از اصلی ترین مسائل در وقوع این گونه حوادث است اما  باید گفت درصدی از مشکلات آبگرفتگی به شهروندان هم مربوط میشود، ریختن زباله در خیابان ها،جوی ها و کانال های آب، مسیر ورد به فاضلاب ها را تنگ و در نتیجه آب را به سمت خیابان ها و معابر منحرف میسازد.

  زباله عامل مهمی است که توسط مردم آبگرفتگی را تشدید میکند هرچند پاکسازی انهار توسط شهرداری انجام میگیرد اما بازهم زباله تاثیر فراوانی بر آبگرفتگی معابر دارد.

  روستا های صومعه سرا

  تصویر مربوط به سیل سال ۹۲ در نوخاله و هند خاله

  بیایید از شهر صومعه سرا خارج شده و به روستا های آن برویم، این باران یاد آور باران سالیان قبل هم بود سالی که به مردم بسیار بد گذشت و باعث و بالا آمدن آب رودخانه ها و جاری شدن سیل در روستاهای این شهرستان شد.

  تصویر مربوط به سیل سال ۹۲ در نوخاله و هند خاله

  درحالی وقوع سیل در روستا سیاه درویشان (سال ۹۱ ) و دو روستا نوخاله و هند خاله( سال ۹۲ ) به وقوع پیوست که این موضوع در نظر بسیاری از مردم  قابل پیشگیری بود، مردم روستا هندخاله و نوخاله همان زمان در گفتگو با خبرنگار ما علت این سیلاب را از بین رفتن پوشش گیاهی،برداشت غیر اصولی خاک و سوزاندن نی زار ها برای شکار عنوان کردند.

   

  تصویر مربوط به سیل سال ۹۱ در سیاه درویشان

  به هر حال آبگرفتگی معابر، خیابان ها، کوچه ها و منازل مردم در صومعه سرا در اثر بارش باران مسئله ایی تکراری است و هرساله خسارات های مالی فراوانی بر شهروندان تحمیل می کند.

  بارش باران در این چند روز هم  رحمتی بود از سوی خدا برای مردم و زنگ خطر برای مسئولین تا شاید دیگر شاهد اینگونه اتفاقات در شهرستان نباشیم.

     خبر مرتبط

  نوخاله و هند خاله صومعه سرا غرق شدند+عکس

  سیاه درویشان در آب! (خبر تصویری)

   

  ۲ ديدگاه

  1. رضا گفت:

   دیروز دادگستری صومعه سرا حیاطش پر آب شده بود

  2. صومعه سرایی گفت:

   سلام خدمت مدیر سایت
   نوشتن این مسائل هیچ چیزی رو درمان نمیکنه خیلی از خانواده ها هنوز نتونستن خسارت سیل سالهای پیش صومعه سرا رو جبران کنن

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro