دستور ويژه جهانگيري به ۳ وزير کابينه بابت زمين‌خواري در گردنه حيران

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۳ شهریور ۹۴ - ۱۵:۵۴

  کد خبر : 36604

  دستور ویژه جهانگیری به ۳ وزیر کابینه بابت زمین‌خواری در گردنه حیران

  فارس/ دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستور ویژه معاون رئیس جمهور به ۳ وزیر دولت و رئیس بنیاد …

  فارس/ دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستور ویژه معاون رئیس جمهور به ۳ وزیر دولت و رئیس بنیاد مسکن بابت رسیدگی به تخلفات زمین‌خواری در گردنه حیران خبر داد.

  کاظم پالیزدار دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفت‌وگو با فارس، درباره پیگیری موضوع زمین‌خواری در گردنه حیران توسط این ستاد اظهار داشت: مطرح شدن این موضوع از زمانی آغاز شد که نماینده‌ها و دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به استان گیلان سفر کردند که در جریان این سفر بحث زمین‌خواری‌ها در گردنه حیران مطرح شد و از آن زمان نماینده‌های ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

  وی با بیان اینکه تخلفات موجود در گردنه حیران در دستور کار جدی این ستاد قرار دارد، افزود: جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به ۳ وزیر راه و شهرسازی، کشور و کشاورزی و همچنین به رئیس بنیاد مسکن و استاندار گیلان دستور ویژه داد تا تخلفات زمین‌خواری در حیران رسیدگی و پیگیری قرار گیرد.

  دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: بررسی موضوع زمین‌خواری در گردنه حیران یکی از مهم‌ترین دستورکارهای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی است و پیگیری این موضوع از دستور کار این ستاد خارج نشده است.

  پالیزدار با بیان اینکه در منطقه مورد نظر شاهد تخلفات گوناگونی هستیم، تأکید کرد: برای بررسی هرچه بهتر این موضوع تیم بازرسی نیز از سوی سازمان بازرسی کل کشور در استان گیلان مستقر شدند تا پرونده‌های موجود در این زمینه را رسیدگی و به سرانجام برساند.

  وی در پاسخ به این سؤال که آیا ساخت و ساز در منطقه گردنه حیران همچنان ادامه دارد یا خیر، گفت: با دستوری که به استاندار گیلان دادیم ساخت و ساز در منطقه مذکور متوقف شده و اگر مصداقی در این مورد وجود دارد آن را به ما اعلام کنند تا حتماً رسیدگی کنیم.

  دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خاطرنشان کرد: همچنین طبق گفته استاندار گیلان هیچ مجوز جدیدی در امر ساخت و ساز در ۲ سال گذشته در منطقه حیران صادر نشده و تنها برخی مجوزهایی که در گذشته صادر شده بود تمدید شده‌اند.

  پالیزدار با تأکید براینکه برای به سرانجام رسیدن تخلفات گردنه حیران استاندار گیلان کمیته ویژه‌ای را تشکیل داده است، گفت: ما به دنبال ابعاد سیاسی موضوع نیستیم بلکه تنها بر خود وظیفه می‌دانیم که تمام تخلفات موجود بدون اغماض پیگیری و رسیدگی کرده و برای سیر مراحل قانونی به قوه قضاییه معرفی کنیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro