دلايل افزايش ۱۰ درصدي قيمت شکر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۳ شهریور ۹۴ - ۱۵:۵۵

  کد خبر : 36608

  دلایل افزایش ۱۰ درصدی قیمت شکر

  نسیم/ قاسم فلاحتی دبیر انجمن کارخانجات تصفیه کنندگان شکردرباره دلایل افزایش ۱۰ درصدی قیمت شکر به تراز گفت: از آنجا …

  نسیم/ قاسم فلاحتی دبیر انجمن کارخانجات تصفیه کنندگان شکردرباره دلایل افزایش ۱۰ درصدی قیمت شکر به تراز گفت: از آنجا که شرکت بازرگانی دولتی عرضه مستقیم شکر خود را قطع کرده و از طریق سیستم بورس، شکر عرضه می کند و از طرفی کارخانه های چغندری که تا دیروز مدعی بودند با انباشت شکر در انبارهایشان مواجه هستند عرضه ای نداشته یا عرضه بسیار ناچیزی دارند.

  از طرفی هم درخواست تشکل انجمن های صنفی مربوطه برای افزایش قیمت ها مطرح است بنابراین، این سه موضوع باعث تاثیر روانی روی بازار شده و به دلیل عرضه کم قیمت ها افزایش یافته است.

  وی در مورد واردات شکر افزود: تا این لحظه هنوز واردات قطعی شکر جز دو محموله شکر شرکت بازرگانی دولتی، نداشته ایم. بنابراین فقط کاهش عرضه ، به وسیله بخش خصوصی و کارخانجات چغندری و هم بوسیله سیستم بازرگانی از طریق سیستم حواله ای قطع شده و چون در بورس عرضه می شود خود این مسئله باعث شده است مقداری کاهش عرضه مشاهده شود که یکی از دلایل افزایش قیمت همین موضوع است. مضافا اینکه اخباری در بیرون منعکس شده است که صنعت به دنبال افزایش قیمت شکر سفید است که خود این خبر نیز زمینه ساز افزایش قیمت در بازار شده است.

  دبیر انجمن کارخانجات تصفیه کنندگان شکر، در باره وضعیت قیمت شکر در بازار تصریح کرد: قیمت رسمی شکر ۲۳۰۰ تومان است که دولت ۲۰۰ تومان آن را یارانه می دهد و قیمت اصلی شکر در بازار ۲۱۰۰ تومان است. وی در مورد افزایش قیمت شکر در چند روز اخیر گفت: این افزایش قیمت احتمالا به خاطر دست به دست شدن این کالا بین تجار و فروشندگان مختلف روی داده است . ضمن اینکه همیشه سوء استفاده های احتمالی وجود دارد.

  وی در مورد وظایف انجمن صنفی کارخانجات تولیدکننده شکر گفت: این انجمن یک انجمن تازه تاسیس می باشد و حدود ۸ ماه از تاسیس آن میگذرد. ضمن اینکه صرفا به عنوان متولی و سخنگوی ۱۳ کارخانه تصفیه شکر در کشوربه انجام وظایف صنفی خود می پردازد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro