تور رسانه ای 1 روزه خبرنگاران گیلان به همت بسیج رسانه برگزار شد+گزارش تصویری

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۵ شهریور ۹۴ - ۸:۴۴

  کد خبر : 36684
  در راستای بازدید از پروژه های اقتصاد مقاومتی/

  تور رسانه ای ۱ روزه خبرنگاران گیلان به همت بسیج رسانه برگزار شد+گزارش تصویری

  واران نیوز: در راستای بازدید از پروژه های اقتصاد مقاومتی تور رسانه ای ۱ روزه خبرنگاران گیلان به همت بسیج رسانه برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، اصحاب رسانه در قالب تور رسانه ای امروز صبح  با حضور در روستاهای صومعه سرا و فومن، از پروژه های اقتصاد مقاومتی این مناطق  بازدید کردند.

  در ابتدای این سفر، اصحاب رسانه در تعاونی کارگاه تعاونی امور روستایی و عشایری پیشگام صومعه‌سرا در روستای کلاشم بخش تولمات حضور یافتند و با تولیدات این تعاونی و نوع تولیدات آشنا شدند.

  در این راستا بهزاد روانپاک، مسئول بسیج سازندگی صومعه سرا اظهار کرد: اسمال ۲ میلیارد تومان اعتبارات تسهیلات اقتصاد مقاومتی به شهرستان صومعه سرا اختصاص یافته است که در مرحله اول ۷۰ نفر به بانک معرفی شده اند و در  صورت جذب این افراد مابقی ۳۰درصد را معرفی خواهند کرد.

  وی افزود: تعاونی کارگاه تعاونی امور روستایی و عشایری پیشگام صومعه‌سرا در قالب بسته بندی محصولات غذایی و تولید صنایع دستی فعال است که در این راستا برای ۱۵ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده و ۲۵ نفر از زنان روستایی محصولات خود را به این تعاونی ارائه می دهند که بعد از فرآوری به بازار فروش عرضه می شود.

  مسئول بسیج سازندگی صومعه سرا گفت: این تعاونی در جشنواره های غذایی مختلف حضور داشته و موفق به کسب لوح های تقدیر متفاوت از مسئولان استانی و شهرستانی شده است.

  در ادامه سفر اصحاب رسانه در روستای گوشلوندان فومن حضور یافتند و از نزدیک با واحد تولیدی پرورش بوقلمون گوشتی ۵۰۰ قطعه ای آشنا شدند.

  در این واحد تولیدی ، مسئول واحد پرورش بوقلمون اظهار کرد: برای بهره برداری از این واحد تولیدی ۴۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است که ۲۵ میلیون آروده وی و ۱۵ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی فومن است.

  وی افزود: جوجه‌های یک روزه را به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان از کارخانه خریداری می‌کنند و در این مکان پرورش می‌دهند و بعد از ۴ تا پنج ماه و نیم که وزنشان به ۱۰ تا ۱۵ کیلو رسید به بازار عرضه می کنند.

  یوسف رمضان‌نژاد گفت: در حال حاضر به دلیل اینکه فاز اول این واحد تولیدی است خود و همسرش مشغول به کار هستند.
  اصحاب رسانه گیلان بعد از بازدید از این واحد تولیدی راهی روستای کمامردخ فومن  شدند و در آنجا با واحد تولیدی زالو که توسط جوان ۲۹ ساله به نام تندرو اداره می‌شد آشنا شدند.
  علیرضا تندرو، مسئول شرکت تعاونی گیلان لیرو با بیان اینکه این مرکز از سال ۹۳ با هدف تولید زالوی استریل و طبی افتتاح شد، خاطرنشان کرد: در ایران زالو استریل وجود نداشت و زالو درمانی کارش با خون است و مانند یک سرنگ می‌ماند.
  مسئول شرکت تعاونی گیلان لیرو با بیان اینکه این کار یک کار کاملا تخصصی و بلند مدت است، افزود: بازدهی این محصول کوتاه مدت نیست و مراکز بیشتری می‌توانند به این سمت روی آورند زیرا جا دارد مراکز بیشتری بخواهند این کار را انجام دهند ظرفیت زیاد است.

  تندرو با بیان اینکه به عنوان طرح پایلوت و مروج هستند، گفت: به کسانی که می‌خواهند به این حوزه وارد شوند آموزش لازم را داده تا در این راستا آسیبی متوجه طراح طرح نشود.

  وی با بیان اینکه به صورت ثابت دو نفر هستیم که کارهای اجرایی انجام می‌دهیم که یک نفر از مادامپزشک است، تصریح کرد: به غیر از اعضای هیئت مدیره هشت نفر در این تعاونی مشغول به کار هستند.

  مسئول شرکت تعاونی گیلان لیرو خاطرنشان کرد: در استان گیلان مردم با زالو درمانی کنار نیامده‌اند و از استان‌های دیگر مانند اراک، شیراز و اصفهان و .. از این تعاونی خرید می‌کنند.


  گزارش تصویری

  يک ديدگاه

  1. قادر گفت:

   خسته نباشید برادر روان پاک

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro