دانشجویان باید برای پیشرفت و توسعه علمی کشور همواره نقش آفرین باشند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۶ آذر ۹۱ - ۲۲:۳۴

  کد خبر : 3669

  دانشجویان باید برای پیشرفت و توسعه علمی کشور همواره نقش آفرین باشند

  فرماندار صومعه سرا به مناسبت ۱۶آذر روز دانشجو گفت: جامعه دانشگاهی باید برای پیشرفت و توسعه علمی همواره نقش آفرین …

  فرماندار صومعه سرا به مناسبت ۱۶آذر روز دانشجو گفت: جامعه دانشگاهی باید برای پیشرفت و توسعه علمی همواره نقش آفرین باشند.

  ˈکریم شعبانیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ۱۶آذر را روز اعتراض به استبداد از سوی جنبش دانشجویی عنوان کرد و افزود: دانشجویان قشر برگزیده ای جامعه هستند که باید به سلاح علم و ایمان مجهز شوند تا نقش ارزنده ای در اداره کشور که در آینده در دست آنها خواهد بود، ایفا کنند.

  وی اضافه کرد: اعتقادات و باورهای دینی دانشجویان باید به گونه ای باشد که معنای واقعی جمهوری اسلامی ایرانی و دانشگاه اسلامی ایرانی داشته باشد.

  وی با اشاره به این که در سال های قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دانشجویان و دانشگاهیان نقش بسزایی در مبارزات مردم علیه رژیم طاغوت داشتند، گفت: در حین پیروزی انقلاب نیز در جریان تسخیرلانه جاسوسی آمریکا دانشجویان حضور فعال و فراموش نشدنی داشتند.

  شعبانی دانشجویان را قشر پیشرو و نقش آفرین در تمامی دوره ها دانست و افزود: در دوران دفاع مقدس و پس از آن در دوران سازندگی و تمام پیشرفت های علمی و فناوری کشور طی سال های اخیر مرهون تلاش های خالصانه و مجاهدت های ایثارگرانه دانشجویان و دانشگاهیان است.

  فرماندار صومعه سرا در بخشی دیگر از سخنان خود رشد مقالات علمی کشور در سال های اخیر را نتیجه تلاش های اساتید و دانشجویان پرتلاش کشور عنوان کرد.

  شعبانی اضافه کرد: دشمنان انقلاب و نظام هرگز چشم دیدن این همه پیشرفت های عظیم را که توسط فرزندان ملت ایران در دانشگاه ها خلق شده را ندارند و همواره با این جریان علمی مقابله می کنند.

  وی، ترور اساتید و دانشمندان را به عنوان یکی از شواهد توطئه های کور دشمنان علیه کشور یاد کرد و با درود به روح این شهدای والا مقام ادامه داد: دشمنان باوجود همه توطئه ها و دشمنی ها به لطف بیداری مردم راه به جایی نخواهند برد و این قبیل اقدامات آنان را بیش از پیش رسوا می کند.

  وی تربیت انسان موحد در فرهنگ اسلامی را از وظایف مهم دانشگاه ها عنوان کرد و افزود: تعالی روح و تقویت بنیان های فکری می تواند برای ایران اسلامی منشا برکات باشد.

  فرماندار صومعه سرا با اعلام این که غاصبان و متجاوزان در تاریخ گذشته ایران همیشه بزرگان، دانشمندان و مبارزان ما را به منظور جلوگیری از طی عرصه های کمال و ترقی به شهادت رسانده اند، بیان کرد: آنها با این کارخود می خواستند کشور ما در پیشرفت و آبادانی و شکوفایی ناکام بماند؛ اما غافل از این که هر یک از این اتفاقات جرقه ای برای وقوع رویداد سیاسی اجتماعی بزرگ و پیروزمندانه ای غیرقابل پیش بینی شد.

  شعبانی روز ۱۶ آذر را یکی از روزهای تاثیرگذار حیات ملت ایران دانست که باعث رشد نهضت عظیم انقلاب اسلامی و پویایی بیشتر دانش شد، خاطرنشان کرد: شهادت سه تن از دانشجویان در این روز مقدمه ای برای بیدارگری و حق طلبی ملت ایران در انقلاب شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro