ايراني ها فقط در طي يک سال، بيش از 40 ميليون گوشي هوشمند خريدند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۸ شهریور ۹۴ - ۹:۴۸

  کد خبر : 36801

  ایرانی ها فقط در طی یک سال، بیش از ۴۰ میلیون گوشی هوشمند خریدند

  عضو هیأت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران تکنولوژی‌های جدید از جمله اسمارت‌فون‌ها را عامل تحولات زندگی در چند سال آینده دانست.

  تسنیم/ رسول سرائیان عضو هیأت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران، در دومین کنفرانس “دولت همراه، آرمان شهر الکترونیک” با بیان اینکه در پنج سال آینده تأثیرات بنیادی در روند دیجیتالی شدن زندگی مردم شکل می‌گیرد، اظهار کرد: این تغییرات پارادایم‌های جدید را شکل می‌دهد و تغییرات اساسی در کسب‌و‌کار، سبک زندگی و رفتار مردم ایجاد می‌کند.

  وی با بیان اینکه تلفن همراه نقش اصلی را در تغییر این پارادایم ایفا می‌کند، گفت: جوانان نسل هزاره سوم که به آنها نسل y (جوانان بین ۱۲ تا ۳۲ سال) می‌گویند مهم‌ترین بخش از نیروی کار تا پایان سال ۲۰۲۰ را تشکیل می‌دهند که برخلاف نسل قبل، معلم والدین خود هستند و چگونگی استفاده از تکنولوژی را به آنها آموزش می‌دهند.

  او در ادامه گفت: نسل y از نظر اقتصادی بیشترین پول را در دنیا خرج می‌کند و ارزش اقتصادی آنها بیش از ۲٫۵ تریلیون دلار است. ۸۰ درصد این نسل اسمارت‌فون دارند و ۹۴ درصد آنها از این طریق به اینترنت وصل می‌شوند.

  عضو هیأت مدیره همراه اول تصریح کرد: دولت همراه دولتی است که بتواند با استفاده از تکنولوژی‌های جدید بهره‌وری خود را بالا برد. همراه اول از سال گذشته بحثی جدی را در این زمینه شروع کرده است و با استفاده از دو پلت‌فرم داخلی و خارجی به قوه قضائیه، وزارت بهداشت، شرکت پست، شهرداری تهران، وزارت ورزش و جوانان، نیروی انتظامی و برخی ارگان‌های دیگر بر بستر سرویس‌های USSD، SMS، IVR و اپلیکیشن، خدمت‌رسانی می‌کند.

  سرائیان با بیان اینکه ظرف یکسال گذشته بالای ۴۰ میلیون اسمارت‌فون در ایران خریداری شده است، گفت: دولت باید یک الزام استراتژیک در مورد تحولات پارادایم جدید نوآوری داشته باشد و یک پروژه ملی در این زمینه تعریف شود تا با بومی‌سازی این تغییرات، خودمان در داخل کشور رشد و بهره‌وری را به دست گیریم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro