حاشيه هاي جلسه کميسيون برجام باحضور جليلي/ زاکاني خطاب به ابوترابي فرد: شما به جمع حاضر توهين مي کنيد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۸ شهریور ۹۴ - ۲۰:۰۱

  کد خبر : 36837

  حاشیه های جلسه کمیسیون برجام باحضور جلیلی/ زاکانی خطاب به ابوترابی فرد: شما به جمع حاضر توهین می کنید

  خبرآنلاین/ در گزارشی که امروز شبکه خبر از کمسیون برجام منتشر کرد سخنان سعید جلیلی در کمسیون و انتقادات او …

  خبرآنلاین/ در گزارشی که امروز شبکه خبر از کمسیون برجام منتشر کرد سخنان سعید جلیلی در کمسیون و انتقادات او به برجام پخش شد. البته این سخنان ناقص ماند و شبکه خبر بدون هیچ توضیحی از اواسط برنامه پخش آن را قطع کرد.

  به گزارش خبرآنلاین این جلسه البته حاشیه هایی داشت. بعد از اینکه کمی از آغاز سخنان جلیلی گذشت حجت الاسلام ابوترابی به نشانه اعتراض سخنانی گفت اما صدای او به درستی پخش نمی شد و معلوم نبود که اعتراض او به چه موردی است.
  در ادامه زاکانی رییس کمسیون برجام خطاب به ابوترابی گفت شما به جمع حاضر توهین می کنید و لطفا ادامه ندهید. در ادامه باز هم ابوترابی سخنانی گفت که مفهوم نبود. بعد از دقایقی این بار غلامرضا تاجگردون خطاب به زاکانی گفت: اولا همه ما باید احترام آقای ابوترابی را نگه داریم. وی ادامه داد: اما دلیل اعتراض ایشان این است که در تماسی که ایشان داشتند مشخص شده است یک مقام مسئول در صدا و سیما خواسته تا سخنان قبلی جلیلی از صدا و سیما پخش نشده و به جای آن همین جلسه (جلسه ای که امروز از شبکه خبر پخش شد) ضبط و پخش شود. این موضوعی است که باعث اعتراض شده است.

  دو روز قبل هم یکی از اعضای کمیسیون برجام به ایسنا گفته بود که محمدحسن ابوترابی‌فرد و غلامرضا تاجگردون به نحوه پخش جلسات کمیسیون از صداوسیما اعتراض کرد و گفتند که صداوسیما در این زمینه گزینشی عمل کرده است. وی ادامه داد: یکی از اعضای کمیسیون در تماسی با رییس سازمان صدا وسیما از او خواسته جلسه پیشین کمیسیون با سعید جلیلی پخش نشود و به جای آن جلسه امروز کمیسیون که سعید جلیلی هم در آن حضور داشته از سیما پخش شود.هفته گذشته هم صدا و سیما با وجود اینکه از بعیدی نژاد دعوت کرده بود که در تلویزیون درباره برجام صحبت کند، مانع از پخش سخنان او از آنتن سیما شد.

  به گزارش انتخاب، عدم هیچگونه حاشیه، پرسش و سکوت مطلق، از نکات قابل تامل نشست کمیسیون برجام با سعید جلیلی بود.برخلاف جلساتی که با سیدعباس عراقچی برگزار می شود و سخنان او بارها و بارها از سوی نمایندگان قطع شده و دائما با سئوالات آنها مواجه می شود، هیچ پرسشی از سعید جلیلی نشد.در این میان تنها حجت الاسلام ابوترابی بود که با شنیدن سخنان جلیلی که در رد کامل توافق وین بود، لب به اعتراض گشود که این مخالفت نیز با واکنش تند زاکانی مواجه شد.زاکانی خطاب به ابوترابی گفت: شما دارید به جمع توهین می کنید.حجت الاسلام ابوترابی درپاسخ گفت: من فقط می خواستم تحلیلم را ارائه دهم که نگذاشتید.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro