دکتر مخبر: سياست را به مردم واگذار کرديم و ايستادند ولي در اقتصاد نتوانستيم

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۸ شهریور ۹۴ - ۲۰:۰۶

  کد خبر : 36849

  دکتر مخبر: سیاست را به مردم واگذار کردیم و ایستادند ولی در اقتصاد نتوانستیم

  پیش از ظهر امروز از شش طرح تولیدی و هفت مدرسه بنیاد برکت با حضور دکتر محمد مخبر، رییس ستاد …

  پیش از ظهر امروز از شش طرح تولیدی و هفت مدرسه بنیاد برکت با حضور دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و جمعی از مسئولان استانی در مازندران افتتاح شدند و مورد بهره برداری قرار گرفتند تا گامی دیگر در راستای توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم برداشته شود.

  حجم سرمایه گذاری در این طرح‌ها که با محوریت کارآفرینی و اشتغال زایی در راستای توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم و اقتصاد مقاومتی هدف گذاری شده، بالغ بر هزار و صد و هفتاد میلیارد ریال می‌باشد.

  پیش از ظهر امروز از شش طرح تولیدی و هفت مدرسه بنیاد برکت با حضور دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و جمعی از مسئولان استانی در مازندران افتتاح شدند و مورد بهره برداری قرار گرفتند تا گامی دیگر در راستای توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم برداشته شود.

  این طرح‌های‌ تولیدی که شامل «تولید شمش فولاد در کارخانه فولادین تراش آمل»، «تولید لبنیات در کارخانه شادشیر شمال»، «تولید داروهای دامپزشکی در کارخانه نگین فسفات شمال»، «ساخت انواع پیچ و مهره در کارخانه پیشتازان صنعت بابل»، «تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی در کارخانه پاک کاغذ سبز مرزن آباد» و «تولید انواع پکیج های حرارتی در کارخانه تجارت خزر مرزن آباد» هستند، با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و در قالب طرح برکت انجام پذیرفته‌اند.

  همچنین در حاشیه افتتاح این طرح ها، ۷ مدرسه‌ برکت افتتاح شد و همچنین عملیات اجرایی ساخت ۸ مسجد و یک دستگاه پل روستایی برکت در مناطق محروم استان مازندران آغاز شد که در آینده مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

  تکیه به درون از ویژگی های اقتصاد مقاومتی است

  مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در آیین افتتاح این طرح‌ها گفت: انقلاب اسلامی از بدو تولد تا به حال موفقیت‌های زیادی داشته است؛ پیشرفت‌های ما از لحاظ نظامی به حدی است که در ابتدای انقلاب برای تولید سیم خاردار هم مشکل داشتیم و در حالی که امروز هم در یک حلقه آتش قرار داریم، اما امروز با اتکای داخل و خلاقیت‌هایی که با تدابیر امام و مقام معظم رهبری صورت گرفته، در یک جزیره امن قرار داریم و صادر کننده تجهیزات نظامی هستیم.

  وی افزود: البته در بخش اقتصادی و معیشت مردم با مشکل جدی مواجه‌ایم و به نظر کارشناسان یک راه بیشتر نداریم که آن، توسعه اقتصادی توام با عدالت در چارچوب اقتصاد مقاومتی است؛ اقتصادی که یکی از ویژگیهای آن، نگاه به درون است. یعنی باید به خود و توانایی هایمان تکیه کنیم.

  مخبر در ادامه با تاکید بر این نکته که اقتصادمان با یک اشکال جدی مواجه است، گفت: در زمانی که انقلاب شد، سیاست را به مردم واگذار کردیم که تا الان محکم ایستادگی کرده‌اند و هیچ کس نتوانسته به آن ضربه بزند اما در اقتصاد نتوانستیم این کار را بکنیم چون اقتصاد دولتی ماند و این مردمی کردن اقتصاد از اساسی ترین نکات اقتصاد مقاومتی است.

  عضو هیات امنای ستاداجرایی فرمان حضرت امام(ره) افزود: راه‌اندازی و تکیه به شرکتهای دانش بنیان باعث رشد و توسعه اقتصادی ما خواهد شد. همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی توصیه فرمودند، باید مواظب نفوذ اقتصاد آمریکایی باشیم و نکته ظریف این است که در طول سالهای گذشته که با غرب در تقابل بودیم، توانایی هایمان رشد کردند که این دستاورد انقلاب برایمان بود. مبادا این دستاوردها را از دست بدهیم.

  وی تصریح کرد: فعالیتهای ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اقتصادمقاومتی تطابق دارد و تلاش می‌کنیم که همه این امور رعایت شود. هدف ما کمک به مردمی کردن اقتصاد است؛ شرکتهایی داریم که خودمان تاسیس کردیم و آنها را به سمت مردم برده‌ایم تا از آن منتفع بشوند و در این راستا، توانمندسازی اقتصادی برای محرومین را هدف خود قرار داده‌ایم.

  رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در پایان به دو اقدام مهم ستاد اشاره کرد و گفت: احداث و اتمام ۱۰ بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در مناطق محروم کشور و تبدیل ۱۰۰۰ هکتار از اراضی این ستاد در تهران به فضای سبز و جنگل کاری به جهت حفظ محیط زیست و رفع نیاز شهر تهران، دو اقدام مهم دیگری است که ستاد به انجام رسانده است.

  گفتنی است ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با هدف شناسایی فرصتهای بخش خصوصی به عنوان موتور توانمندسازی اقتصادی در مناطق کمتر توسعه یافته کشور از طریق بنیاد برکت، در راه‌اندازی طرح های عمرانی، زیربنایی اقتصادی، مدرسه سازی و تأسیس و توسعه پروژه‌های اقتصادی در بخش های کشاورزی و صنعتی نیز به گونه ای عمل می‌کند که این پروژه هـا، دارای تاثیر کلی بر توسعه اقتصادی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور، افزایش فرصت های شغلی، توسعه کارآفرینی، فقر زدایی و جلوگیری از مهاجرت نیروهای محلی باشند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro