بهره برداري از بيمارستان130 تخته آستارا تا پايان امسال

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۹ شهریور ۹۴ - ۹:۵۷

  کد خبر : 36905
  مديركل راه وشهرسازي گيلان خبر داد:

  بهره برداری از بیمارستان۱۳۰ تخته آستارا تا پایان امسال

  مهندس خاوری مدیرکل راه وشهرسازی گیلان گفت: بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی آستارا که تا کنون ۹۰درصد پیشرفت داشته است تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

  به گزارش واران نیوز:  مهندس خاوری مدیر کل راه وشهرسازی گیلان با اعلام این خبر گفت:بیمارستان آستارا یکی از ضروری ترین نیازهای منطقه است ودر حال حاضر ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد وتا پایان سال جاری ساختمان آن تکمیل و برای مجهز شدن به دستگاه های پزشکی تحویل دانشگاه علوم پزشکی گیلان می شود.

  وی افزود:عملیات اجرایی این بیمارستان که از جمله مصوبات دور نخست سفر رئیس جمهور وقت بود، از سال۸۷ آغاز شد واز ابتدای مرحله ساخت تاکنون هزینه ای بالغ بر۳۹۰میلیارد ریال برای اجرای آن صرف شده است.

  مهندس خاوری ارائه خدمات پزشکی این واحد بزرگ درمانی را در سطح استانداردهای تعریف شده بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت:پیش بینی می شوداین بیمارستان در جهت ارز آوری و توریسم سلامت نیز فعال شود و توانایی پاسخگویی به تقاضاها و نیازهای افراد در داخل و خارج ازکشور را خواهد داشت.

  وی خاطر نشان کرد:این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۰هزار و ۷۰۰متر مربع در ۱۲هزار و ۵۰۰مترمربع زیربنا و چهار طبقه احداث شده است که در آن بخشهایی چون:اورژانس، اتاق عمل، درمانگاه، اتاق بستری، مراقبت های ویژه، نوزادان، زنان و زایمان، خدمات اورژانسی ورادیولوژی،سونوگرافی و آزمایشگاهی پیش بینی شده است.

  مدیرکل راه وشهرسازی گیلان بیمارستان ۳۲تختخوابی رضوانشهررابا پیشرفت ۹۰درصددراولویت بعدی تکمیل وافتتاح پروژه های بیمارستانی عنوان کرد وافزود:این مرکز درمانی با زیربنای ۳۶۴۰مترمربع در سه طبقه ودر زمینی به مساحت ۹۵۰۰ متر مربع احداث شده است .

  وی همچنین بیمارستان ۱۶۰تختخوابی لاهیجان و۹۶تختخوابی لنگرود رابه ترتیب با پیشرفت فیزیکی۷۴درصد و۶۳درصددر مراحل بعدی تکمیل وافتتاح پروژه های بیمارستانی برشمرد وگفت:بااختصاص ۲۲۰میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز بیمارستان لاهیجان در سال جاری انتظار می رود این پروژه هرچه سریعتر به اتمام برسد.

  وی با بیان اینکه بیمارستان ۱۶۰تختخوابی لاهیجان در زمینی به مساحت ۱۸هزار و ۳۶۵ متر مربع در حال ساخت است، تصریح کرد:زیربنای این بیمارستان ۱۷هزار و ۱۲۳ مترمربع است که در۵ طبقه در حال احداث است.

  بیمارستان ۱۶۰تختخوابی تالش نیز با پیشرفت فیزیکی۶۵درصدبا دارا بودن کلیه بخشهای درمانی در مراحل بعدی تکمیل وبهره برداری قرار دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro