آزادی بیش از 278 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان گیلان در شش ماه اول سال جاری

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۹ شهریور ۹۴ - ۱۰:۰۷

  کد خبر : 36910
  مدیر عامل ستاد دیه استان گیلان:

  آزادی بیش از ۲۷۸ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان گیلان در شش ماه اول سال جاری

  کامران زاده مدیر عامل ستاد دیه استان گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۲۷۸ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده های خود بازگشته اند.

  به گزارش واران نیوز: وبسایت روابط عمومی زندانهای گیلان نوشت کامران زاده میزان کل بدهی این تعداد را بیش از ۱۷ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت شاکیان محترم بیش از ۹ میلیارد تومان از حقوق مسلم خود را گذشت نموده اند و بیش از ۱ میلیارد تومان نیز توسط خانواده زندانیان  وهمچنین  بیش از ۴ میلیارد تومان نیز از طریق ستاد دیه و کمک های خیرین تامین گردیده است. وی با اشاره به کمک های صندوق تامین خسارت های بدنی گفت:این صندوق نیز بیش از ۲ میلیارد تومان جهت آزادی زندانیان دیه ناشی از تصادفات رانندگی پرداخت نموده است.

  کامران زاده با مقایسه آمار آزادی سال جاری با سال گذشته گفت:با توجه به عدم اختصاص اعتبارات بانکی و وجوه اداره شده تا کنون نسبت به سال گذشته افزایش حدود ۴۰ در صدی را شاهد بوده ایم .

  کامران زاده با بیان اینکه هم اکنون  ۴۵۴ نفر زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند گفت: ۴۴۱ نفر زندانی مرد و ۱۳ نفر زندانی نسوان  بوده  که برای آزادی به بیش از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.

  وی ادامه داد: از این تعداد،  ۶۸ نفر مربوط به جرائم عدم پرداخت مهریه و نفقه ( ۱۵ درصد)،۳۲۶ نفر نیز به جرائم مالی غیر کلاهبرداری (۷۱ درصد )و ۶۰ نفر نیز به جرم حوادث رانندگی و قتل های شبه عمد (۱۴ درصد) در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که طبق آمار نسبت به ماه گذشته شاهد کاهش ۹ درصدی محکومین جرائم غیر عمد زندانهای استان بوده ایم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro