فراخوان جشنواره آواها و نغمه‌‌های آسمانی در مساجد گیلان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۹ شهریور ۹۴ - ۱۰:۱۴

  کد خبر : 36913

  فراخوان جشنواره آواها و نغمه‌‌های آسمانی در مساجد گیلان

  مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان از فراخوان هفتمین جشنواره سرود «آواها و نغمه‌های آسمانی» در مساجد استان خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه جشنواره آواها و نغمه‌های آسمانی از جشنواره‌های پرطرفدار کانون‌های مساجد است، گفت: امسال هفتمین دوره جشنواره سرود« آواها و نغمه‌های آسمانی» ویژه کانون‌های مساجد در استان برگزار می‌شود.

  وی ادامه داد: این جشنواره به منظور شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به رشته سرود و حضور پر نشاط‌‌تر اعضای کانون‌ها در فعالیت‌های گروهی مانند رشته هنری سرود دایر می‌شود.

  حجت الاسلام پورابراهیم، شناسایی و ارتقاء سطح اطلاعات عمومی و تخصصی سرود، ترغیب و تشویق مدیران کانون‌ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ایی فعال در هنرهای گروهی و آشنایی مسئولان با ظرفیت‌های هنری موجود در کانون‌های مساجد را از اهداف برگزاری این جشنواره اعلام کرد.

  وی با بیان اینکه گروه‌های سرود باید تا ۱۹ شهریورماه با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی جشنواره جوانان مساجد کشور ثبت نام کنند، اذعان کرد: پس از بررسی‌های انجام گرفته تا ۲۴ شهریور گروه‌هایی که می‌توانند در جشنواره شرکت کنند اعلام می‌شوند.

  حجت الاسلام پورابراهیم به موضوعات این جشنواره اشاره و اظهارکرد: سرودهای اجرایی باید با موضوعات مرتبط با حضرات معصومین (علیهم السلام)، مسجد، نماز، ایثار و شهادت، امر به معروف و نهی از منکر و عفاف و حجاب باشد.

  وی بخش ویژه این جشنواره را شامل دو بخش سرود سازمانی کانون‌های فرهنگی و هنری و سرود بدون موسیقی«آکا پلا» دانست و گفت: آثار این بخش به صورت جداگانه بررسی و داوری خواهد شد و از برگزیدگان تقدیر و حمایت ویژه خواهد شد.

  مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه این جشنواره مختص برادران است افزود: گروه‌ها می ‌توانند در دو مقطع سنی ۱۰ تا ۱۵ سال و ۱۴ تا ۳۰ سال در این جشنواره شرکت کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro