روایت برچیده شدن رژیم صهیونیستی از زبان امام علی (ع)

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۹ تیر ۹۵ - ۱۵:۲۹

  کد خبر : 37022
  اسرائیل چگونه نابود میشود؛

  روایت برچیده شدن رژیم صهیونیستی از زبان امام علی (ع)

  اختصاصی واران نیوز: در کتاب عقائد الشیعه الامامیه الاثنی عشریه که به تالیف سید ابراهیم موسوی زنجانی(چاپ بیروت) روایتی از …

  اختصاصی واران نیوز: در کتاب عقائد الشیعه الامامیه الاثنی عشریه که به تالیف سید ابراهیم موسوی زنجانی(چاپ بیروت) روایتی از حضرت علی (ع) نقل شده که چگونگی از بین رفتن رژیم صهیونیستی را شرح میدهد.

  روایت:

  قال علی (ع) :به زودی از غرب یهودیها وارد سرزمین فلسطین میشوند و در آنجا دولت تشکیل میدهند.

  مردم پرسیدند عرب ها کجا هستند؟

  امام علی (ع) فرمودند:نیروی عربها در آن زمان از هم پاشیده شده و رو یا روی هم استاده اند و دسته ای اشغالگران را کمک میکنند؛ از امام پرسیدند آیا این بلا طولانی خواهد بود؟

  امام علی (ع) فرمودند: نه اگر عربها متحد شوند و حیثیت خود را باز یابند میتوانند فلسطین را آزاد نمایند،آنگاه امام علی(ع) فرمود سپاهی از عراق عبور میکنند که بر پرچمهای آنان شعار پیروزی نوشته شده است و عربها با آنها متحد شده و جنگ سختی رخ میدهد.

  در کنار دریا ها مردم در خون خود غوطه ورند،مجروحان بر روی کشته ها می گذرند و به جنگ ادامه میدهند،سپس امام علی (ع) فرمودند:پیروزی بر پرچم آنان نمایان است و قسم به خدواند این رزمندگان اشغالگران را همچون گوسفند سر میبرند تا اینکه یک فرد اشغالگر در سرزمین فلسطین باقی نخواهد ماند.

  آیت‌الله سید ابراهیم موسوی زنجانی کیست؟

  تعداد تالیفات سید ابراهیم زنجانی بالغ بر ۴۴ کتاب است و در موضوعات : فقه – اصول – فلسفه – کلام – عقائد – تراجم و حاشیه بر کفایه و مکاسب و رسائل و رساله علمیه که بعضی به چاپ رسیده‌اند که عبارتند از : ۱- عقائد الامامیه ۳ جلد ۵- فقه‌الشیعه الامامیه ۲- رجال زنجانی ۶- اثبات الحجه ۳- وسیله دارین ۷- جامع الاسناب ۴- بدایه الفلسفه الاسلامیه ۸- فضائل اهل البیت

  در مقدمه کتاب «کشکول زنجانی » چاپ بیروت ، او را چنین معرفی می‌نماید « او ، فیلسوف اسلام ، آیت‌الله سیدابراهیم موسوی زنجانی ، در قصبه صائین قلعه در تاریخ ۱۳۴۴ قمری ( ۱۳۰۳ شمسی ) بدنیا آمد و قرآن و ادبیات فارسی را نزد پدرش مرحوم سید ساجدین آموخت و در تاریخ ۱۳۶۰ قمری (۱۶سالگی) به قم مهاجرت نمود ، و دروس سطوح را نزد بزرگان اساتید وزه تلمذ نمود و ۵ سال در آنجا ماند و بعد در سال ۱۳۶۵ ( ۲۱سالگی) به نجف اشرف مهاجرت کرد و نزد بزرگان نجف به تحصیل دروس خارج پرداخت .
  وی از شخصیت‌های برجسته‌ای است که در کشور کویت به تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام پرداخته است .
  اساتید ایشان عبارتند از : سید عبدالهادی شیرازی – میرزا باقر زنجانی – شیخ حسین حلی – فقیه‌الامه سیدمحسن حکیم – میرزا آقا شیرازی – فیلسوف اسلام شیخ صدرا با دکوبی – سیدجواد تبریزی و زعیم حوزه آیت‌الله سیدابوالقاسم موسوی خوئی – سیدحسین حمامی نجفی – تا اینکه به مرتبه عالیه اجتهاد نائل آمد .
  بعد از آن وی مشغول تدریس فقه و اصول و کلام و فلسفه شد و ( نجف به مدت ۳۱ سالگی اقامت گزید و ایشان صاحب اجازه اجتهاد از آیت الله شیخ محمدحسین کاشف العظاء و شیخ عبدالکریم زنجانی و سیدعلی تبریزی هستند . ایشان موسسات خیریه فراوانی در استامبول و کرکوک و بحرین و زنجان ( صائین قلعه ) ساخته‌اند

  ۲ ديدگاه

  1. غلام علی مردم دوست گفت:

   انشا ا… به زودی (((ای رهبر آزاده آمادایم آماده ))))

  2. رضاعابدی گفت:

   به امید پیروزی اسلام در سرتاسر جهان

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro