بني‌صدر: آمريکا در برجام ماهيت وجودي جمهوري اسلامي را پذيرفته است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۷ شهریور ۹۴ - ۱۸:۳۸

  کد خبر : 37189

  بنی‌صدر: آمریکا در برجام ماهیت وجودی جمهوری اسلامی را پذیرفته است

  اولین رییس جمهوری ایران بعد از پیروزی انقلاب که با خفت از کشور گریخت، اذعان داشت با برجام امیدهای بخشی …

  اولین رییس جمهوری ایران بعد از پیروزی انقلاب که با خفت از کشور گریخت، اذعان داشت با برجام امیدهای بخشی از اوپوزوسیون برای سرنگونی نظام ایران نقش بر آب شد.

  «ابوالحسن بنی صدر» اولین رییس جمهور ایران بعد از پیروزی انقلاب که به دلیل همراهی با گروه‌های مخالف و معاند نظام چون منافقین و همچنین خیانت در برهه‌هایی از جنگ تحمیلی که بعد از آن همراه با سرکرده منافقین از کشور به سوی پاریس گریخت، در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی اذعان داشت که برجام مانع از تحقق اهداف گروه‌های اپوزوسیون در شکست جمهوری اسلامی شد.

  ابوالحسن بنی صدر در گفت‌وگو با وبگاه آمریکایی «کانتر پانچ» در زمینه تبعات برجام بر اردوگاه مخالفان جمهوری اسلامی گفت: «تاثیر برجام بر اوپوزوسیون متفاوت بوده است. آن بخش از اپوزوسیون که امید به فشار از خارج (تحریم و جنگ احتمالی) را داشتند تا نظام ایران سرنگون شود به شدت در حال تضعیف شدن هستند.»

  بنی صدر با ذکر خود به عنوان بخش دیگر اوپوزوسیون مخالف همراهی عناصر بیرونی در سرنگونی نظام ایران افزود: «با این حال ما به عنوان بخشی از آلترناتیو دموکرات، از روز بعد از علنی شدن فعالیت‌های هسته‌ای حکومت ایران با تمرکز بر این مسئله و استدلال ماهیت خوی رژیم ایران چون (گروگانگیری دیپلمات‌های آمریکایی و نبرد با عراق ) بر این باوریم که سرانجام نظام ایران شکست می‌خورد.»

  بنی صدر در ادامه با اشاره به جایگزین‌های دیگر بر مسیر سرنگونی حکومت ایران از آن‌ها بدین طریق نام برد :

  _ قیام‌های مردمی برای بدست آوردن حقوق مشروع شهروندی و البته ذکر این نکته که همواره مخالف اعمال فشارهای بیرونی و تهدیدهای اینچنینی برای سرنگونی بوده‌ام.

  _ به دنبال انتقال ساختار یک قدرت دولت گرا به یک دولت راست‌گرا.

  _ پی گیری انتقال یک اقتصاد مبتنی بر مصرف کننده به یک اقتصاد مبتنی بر تولید.

  _ ما پس از آن بیش از هر زمان دیگر نقش مهمی را در گذار ایران به استقلال و آزادی خواهیم داشت.

  بنی صدر در بخشی دیگر از این گفت‌وگو مدعی شد که بر اساس اطلاعات دریافتی برجام دارای توافق چند بخشی منتشر نشده است و بر اساس یکی از بخش‌های آن دولت آمریکا ماهیت حکومت ایران را پذیرفته و هیچ تلاشی برای سرنگونی آن انجام نخواهد داد.

  وی همچنین مدعی شد که البته این موارد ضامن بقای جمهوری اسلامی نخواهد شد و هرچقدر مردم از فشار تحریم‌ها رهایی یابند، خود را بیشتر آماده تغییر حکومت می‌کنند./فارس

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro