فروش «محمد رسول‌الله(ص)» مرز ۵.۵ ميليارد را گذراند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۷ شهریور ۹۴ - ۱۸:۳۹

  کد خبر : 37198

  فروش «محمد رسول‌الله(ص)» مرز ۵.۵ میلیارد را گذراند

  واران نیوز: محمدرضا صابری با اشاره به فروش فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله(ص)» مرز ۵.۵ میلیارد را گذراند، گفت: از روز …

  واران نیوز: محمدرضا صابری با اشاره به فروش فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله(ص)» مرز ۵.۵ میلیارد را گذراند، گفت: از روز سه‌شنبه‌ هفته آینده ۴۶ سالن سینمای تجهیزشده به ناوگان سینماهای نمایش‌دهنده فیلم اضافه می‌شود.
  یکبار دیگر در سینمای ایران این مهم به منصه ظهور رسید که وقتی «سخنی از دل بر آید، لاجرم بر دل نشیند». وقتی فیلمساز آنچه به آن معتقد است و به آن ایمان دارد و از روحش نشأت می گیرد را تصویر می‌کند بر دل مخاطب می نشیند و تماشاچی آن اثر را به خوبی دنبال می کند. معرفت و شناخت در فیلم «محمد رسول الله(ص)» موج می زند و همین امر باعث شده است که مخاطب به خوبی از آن استقبال کند و ما همچنان شاهد مشتاقان به دیدن اثر تحسین برانگیز مجید مجیدی هستیم.

  محمدرضا صابری مدیرعامل شرکت پخش نور تابان در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره فروش فیلم توضیح داد: شب گذشته (پنج شنبه ۲۶ شهریورماه) فروش فیلم «محمد رسول الله(ص)» به ۱۵۱ میلیون تومان و در شهرستان بیش از ۱۹۰ میلیون تومان فروش داشتیم. تاکنون مرز ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در این فیلم را رد کردیم و پیش بینی می شود باتوجه به اقبال خوب مخاطبین فروش فیلم در امشب (جمعه) باعث شود تا کمتر از ۲۵ روز نمایش به فروش ۶ میلیارد دست یابیم.

  وی درباره تجهیز برخی سالن های نمایش توسط بنیاد مستضعفان توضیح داد: تعدادی سالن همایش در شهرهای بدون سالن وجود داشت که شناسایی شدو با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان سالن ها تجهیز به سیستم نمایش مناسب گردید و در فاز اول ۴۶ سالن آماده بهره برداری شد که از روز گذشته هارد برای نمایش فیلم آماده شود و روز سه شنبه همزمان این ۴۶ سالن با نمایش فیلم «محمد رسول الله(ص)» افتتاح می شود.

  صابری درباره اشتیاق مخاطبینی که در شهرهای کوچک ساکن هستند و سالن جهت نمایش فیلم ندارند از سوی علاقه بسیار به دیدن این اثر ملی و مذهبی دارند توضیح داد: یکی از اهداف دفتر پخش نور تابان فراهم آوردن امکان نمایش فیلم برای همه علاقمندان در اقصی نقاط کشور است به همین سبب تیمی را تدارک دیدیم که تا به صورت پرتابل در شهرهایی که فاقد سالن سینما هستند فیلم را به نمایش بگذاریم.

  وی در خاتمه تاکید کرد: ۱۵دستگاه در شرکت نورتابان آماده شده که انشاءالله به مناسبت عید غدیر به صورت پرتابل در شهرستان هایی که شناسایی کردیم فیلم را به نمایش بگذاریم.

  غلامرضا فرجی مدیر فروش و بازاریابی حوزه هنری در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره فروش فیلم «مزار شریف» توضیح داد: هفته آخر سفرها است و مردم اکثراً سفر هستند و مخاطب سینما کاهش یافته است . فیلم مزار شریف نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. در روز چهارشنبه ۲ میلیون و ۲۵۰ میلیون تومان فروش داشتیم و در روز پنج شنبه فیلم ۵ میلیون و ۱۵۰ میلیون تومان در گیشه کسب کرد. در مجموع فیلم ۳۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ظرف کمتر از ۱۰ روز فروش داشته است.

  براساس این گزارش،امیر قطبی مدیر فروش دفتر فیلمیران در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره فروش فیلم «دلتنگی های عاشقانه» که از روز چهارشنبه اکران شده است گفت: فیلم در تهران ۱۷ سالن سینما در اختیار دارد و چهارشنبه ۴ میلیون تومان و پنج شنبه ۹ میلیون تومان فروش داشته است.

  وی درباره فروش «دوران عاشقی» توضیح داد:نمایش فیلم وارد هفته هشتم شد و در تهران ۱ میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان و در شهرستان به فروش ۷۷۰میلیون تومان دست یافت که در مجموع فروش فیلم ۲ میلیارد و ۲۳۰میلیون تومان بوده است. این فیلم ۱۷ سالن سینما در تهران و ۱۲سالن در شهرستان در اختیار دارد.

  تا زمانی که گزارش آمار فروش فیلم ها آماده شد دفتر نسیم صبا نیز که مسئولیت پخش «قندون جهیزیه» را دارد پاسخگو نبود./فارس

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro