بيکارترين استان‌هاي کشور کدامند؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۷ شهریور ۹۴ - ۱۹:۰۸

  کد خبر : 37257

  بیکارترین استان‌های کشور کدامند؟

  سه استان کهگیلویه و بویر احمد، البرز و هرمزگان با نرخ بیکاری ۱۶، ۱۵٫۸ و ۱۵٫۶ بیکارترین استان‌های کشور محسوب …

  سه استان کهگیلویه و بویر احمد، البرز و هرمزگان با نرخ بیکاری ۱۶، ۱۵٫۸ و ۱۵٫۶ بیکارترین استان‌های کشور محسوب می‌شوند. در مقابل کرمان، همدان و آذربایجان شرقی با نرخ ۵٫۹، ۶٫۷ و ۷٫۸ دارای کمترین نرخ بیکاری هستند.

  مرکز آمار گزارش بیکاری فصل بهار در سال جاری را منتشر کرد. بر اساس این گزارش نرخ بیکاری در جمعیت ۱۵ سال و بیشتر به شرح نمودار است. از ۳۱ استان کشور، تنها نرخ بیکاری ۹ استان زیر ۱۰ درصد است و باقی استان‌ها نرخ بیکاری بالای ۱۰ و تا ۱۶ درصد را دارند.

  نرخ مشارکت اقتصادی هم در حالی ۴۱٫۶ درصد اعلام شده که استان‌های مختلف کشور وضعیت متفاوتی در مورد این شاخص دارند. اردبیل، خراسان رضوی و مازندران به ترتیب با ۴۷٫۶، ۴۶٫۵ و ۴۵٫۷ بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی را دارند. سیستان و بلوچستان، کرمان و قم هم به ترتیب دارای نرخ مشارکت ۳۴٫۸، ۳۵٫۸ و ۳۶ درصد است.

  آذربایجان غربی، کرمان و گلستان سه استانی هستند که بالاترین سهم اشتغال در کشاورزی را در میان استان‌های کشور دارند. درصد اشتغال در بخش کشاورزی راین سه استان به ترتیب ۳۵٫۹، ۳۵٫۳ و ۳۳٫۸ درصد است.

  یزد، البرز و قم هم بالاترین اشتغال در بخش صنعت را دارند. درصد اشتغال بخش صنعت در این سه استان ۴۶٫۱، ۴۳٫۹ و ۴۰٫۷ است. تهران با ۶۱٫۴ درصد بالاترین آمار را در اشتغال در بخش خدمات دارد. بعد از تهران، بوشهر و قم با ۵۸٫۸ درصد در رده دوم قرار دارند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro