تفکيک مدارس ابتدايي به دو دوره از مهر 95

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۹ شهریور ۹۴ - ۱۲:۵۷

  کد خبر : 37335

  تفکیک مدارس ابتدایی به دو دوره از مهر ۹۵

  معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از اجرای نظام دوره‌ای در مدارس ابتدایی از سال تحصیلی ۹۶-۹۵ خبر داد …

  معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از اجرای نظام دوره‌ای در مدارس ابتدایی از سال تحصیلی ۹۶-۹۵ خبر داد و گفت: مدارس بالای ۵۰۰ دانش‌آموز به دو دوره مجزا تبدیل خواهند شد.

  محمد دیمه‌ور درباره طرح دوره‌ای در مدارس ابتدایی گفت: یکی از تکالیف سند تحول بنیادین اجرای نظام دوره‌ای در مقطع ابتدایی است، به این معنا که باید ساختار دوره ابتدایی ۳-۳ شود.

  وی افزود: بر این اساس پایه‌های اول، دوم و سوم در دوره اول ابتدایی و پایه‌های چهارم، پنجم و ششم در دوره دوم ابتدایی ساماندهی می‌شوند.

  معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مطالعات و ارزیابی‌های انجام شده در کشور پیرامون این موضوع اظهار کرد: نتایج تحقیقات حاکی از آن است که اگر دانش آموزان از پایه اول تا ششم در کنار هم در یک مدرسه باشند چندان مطلوب نیست. یک علت آن است که تراکم جمعیت در مدرسه‌های بالای ۲۰۰ نفر بالا می‌رود و ارائه خدمات با کیفیت مشکل می‌شود.

  دیمه‌ور افزود: همچنین تنوع سنین دانش آموزان نیز مشکلاتی به بار می‌آورد حال آنکه جهت گیری‌های تعلیم و تربیت با یکدیگر متفاوت هستند.

  تابلوی مدارس تغییر می‌کند
  وی با اشاره به اینکه بخشنامه‌ای را به استان‌ها ارسال کرده‌ایم و امکان سنجی‌های لازم را انجام داده‌ایم اظهار کرد: از استان‌ها و مناطق درخواست کرده‌ایم تا مدارس بالای ۵۰۰ دانش‌آموز از سال تحصیلی آینده (۹۶-۹۵) به دو مدرسه مجزا دوره اول و دوره دوم ابتدایی هر کدام با ظرفیت ۲۵۰ نفر تبدیل شوند.

  معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: بر این اساس تابلوی مدارس نیز تغییر پیدا کرده و دوره اول و دوره دوم از یکدیگر جدا می‌شوند./ایسنا

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro