کشف 306کیلو گرم انواع مواد مخدر در آذربایجان غربی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۹ آذر ۹۱ - ۱۳:۲۵

  کد خبر : 3740

  کشف ۳۰۶کیلو گرم انواع مواد مخدر در آذربایجان غربی

    ارومیه- خبرگزاری مهر: رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی نیروی انتظامی آذربایجان غربی از کشف بیش از ۳۰۶ …

   

  ارومیه- خبرگزاری مهر: رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی نیروی انتظامی آذربایجان غربی از کشف بیش از ۳۰۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر طی یک ماه گذشته در استان خبر داد.

  به گزارش خبرنگار مهر، کریم اکبری پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری هفتگی نیروی انتظامی افزود: طی یک ماه گذشته ۳۰۶ کیلو و ۲۰۸ گرم انواع مواد مخدر شامل هروئین، تریاک، حشیش، شیشه، گراس و پیش سازهای مواد مخدر و سه هزار و ۲۲۳ عدد قرص روانگردان از قاچاقچیان، توزیع کنندگان و نگهدارنده کشف و ضبط شد.

  وی با بیان اینکه ۶۴ قاچاقچی داخلی و خارجی، ۴۲۸ نفر توزیع کننده، ۱۳۴ نگهدارنده دستگیر و ۳۳ دستگاه خودرو توقیف و به مراجع قضایی تحویل داده شدند، اظهار داشت: در راستای مبارزه با توزیع و مصرف مواد مخدر ۱۱ طرح ملی و استانی پیشگیری و مبارزه در قالب ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی مناطق آلوده اجرا شده است.

  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی نیروی انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به کشف ۳ تن و ۲۵۱ کیلو و ۵۷۴ گرم مواد مخدر در قالب این طرحها، اعلام کرد: یک هزار و ۲۰۶ قاچاقچی و توزیع کننده دستگیر و ۴۱ باند تهیه و توزیع انواع مخدرها و قرصهای روان گردان متلاشی شد.

  تشدید اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر در آذربایجان غربی

  اکبری از تشدید اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر در آذربایجان غربی خبر داد و با بیان اینکه این طرح از مهمترین سیاست پلیس مبارزه با مواد مخدر در چهارماهه باقی مانده امسال است، گفت: متاسفانه نسل جوان بزرگترین قربانیان پدیده شوم مواد مخدر بوده که ارائه آموزش های لازم در خصوص تبعات ناشی از مصرف مواد مخدر بویژه قرص های روانگردان از راهکارهای مهم برای کاهش این اثرات است.

  این مسئول با اشاره به اینکه تلفن تماس ۱۲۸ پلیس مواد مخدر آماده دریافت گزارش های مردمی برای مبارزه با مواد مخدر است، تاکید کرد: دانشگاه ها و مراکز علمی از کانون های هدف پیشگیری اولیه از اعتیاد بوده که باید برنامه‌های آموزشی مهارت زندگی و اصول پیشگیری اولیه از اعتیاد، برای تمامی دانشجویان اجرایی شود.

  آذربایجان غربی در شمال غربی ایران و بعنوان تنها استان هم مرز با ترکیه و دروازه ورود ایران به اتحادیه اروپا یکی از مسیرهای اصلی ترانزیت مواد مخدر به داخل و خارج از کشور محسوب می شود.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro