دانشجویان ما شناخت کافی از بازار کار ندارند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۳۰ شهریور ۹۴ - ۱:۵۴

  کد خبر : 37433
  سرپرست اموراجتماعی استاندار گیلان:

  دانشجویان ما شناخت کافی از بازار کار ندارند

  یونس رنجکش در اولین کنفرانس بین‌المللی حسابداری، مدیریت ونوآوری در کسب و کار ضمن اشاره به اینکه همواره بازار کار وجود دارد و هیچ وقت متوقف نمی شود گفت: دانشجویان ما شناخت کافی از بازار کار ندارند

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، یونس رنجکش در اولین کنفرانس بین‌المللی حسابداری، مدیریت ونوآوری در کسب و کار در مجتمع فارابی صومعه سرا اظهار کرد:یکی از چالش‌های مهم امروز جامعه بیکاری فارغ‌التحصیلان از کاردانی تا دکتری است.

  وی افزود: امروز با مشکلات بازار کار رو به رو هستیم و این موضوع خود عامل تولید بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها در جامعه می باشد.

  سرپرست اموراجتماعی استاندار گیلان با بیان اینکه درخواست‌ها و انتظارات افراد زیر دیپلم با افراد تحصیلکرده دانشگاهی در راستای بازار کار متفاوت است، گفت: اگر با چالش بیکاری مقابله نکنیم در سال های آینده با سیلی از افراد تحصیلکرده در مقطع دکتری روبه رو هستیم.

  رنجکش تصریح کرد: حلقه مفقوده در این حوزه عدم مهارت های لازم در تولید دانش آموخته شده به ثروت است و اگر کنفرانس‌های این‌چنینی نتواند بحث مهارت آموزی را منتقل کند و یافته‌های ما منجر به تولید و سرمایه افزوده نشود در آینده با یک بحران جدی روبه رو هستیم.

  وی با بیان اینکه دانشجویان ما شناخت کافی از بازار کار ندارند و فقط به تحصیل در دانشگاه می پردازند،خاطرنشان کرد: همواره بازار کار وجود دارد و هیچ وقت متوقف نمی شود زیرا هر روز نیازهای جدیدی وارد زندگی ما می شود.

  سرپرست اموراجتماعی استاندار گیلان با بیان اینکه برای رفع نیازهای خود باید به سمت نوآوری برویم و بازار را تامین کنیم، اظهار کرد: باید پیش به سوی مهارت رویم و تا زمانی مهارت نداشته باشیم نمی توانیم از چالش ها فارغ شویم و شاهد یک عظم ملی باشیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro