ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه، از مهمترین مولفه‌های دستیابی به توسعه اقتصادی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۳۰ شهریور ۹۴ - ۲:۱۵

  کد خبر : 37436
  شهردار صومعه‌سرا:

  ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه، از مهمترین مولفه‌های دستیابی به توسعه اقتصادی

  شهردار صومعه‌سرا گفت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه، از مهمترین مولفه‌های دستیابی به توسعه اقتصادی است.

  واران نیوز: حسن آقاجانی، شهردار صومعه‌سرا  در اولین کنفرانس بین‌المللی حسابداری، مدیریت ونوآوری در کسب و کار که در این شهر برگزار شد اظهار کرد: مدار حرکت و نقشه راه شهرداری این شهرستان، هماهنگی با بخش‌های دولتی و خصوصی، همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و مشارکت در فرآیند توسعه و درک واقیعت‌های ملموس اقتصادی است.

  وی با بیان اینکه در این راستا شهرداری صومعه‌سرا، این کنفرانس را با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی و شرکت پیشگامان پژوهش‌های نوین برگزار کرده است، افزود: برگزاری این رویداد، باعث ایجاد بستری شد تا بزرگان عرصه علم و دانش کشور گرد هم آمده و شاهد حضور یک خانواده آینده پژوه در این مکان باشیم.

  شهردار صومعه‌سرا گفت: مشارکت ارزشمند و افتخارآمیز اساتید فرهیخته از نقاط مختلف کشور، علاوه بر ارتقای سطح کیفی کار، سبب حضور و توجه بیشتر دانشجویان، اساتید و دست‌اندرکاران حوزه‌های حسابداری، اقتصادی، مدیریتی و کارآفرینی شده که این عامل به نوبه خود سبب بالندگی و بلوغ این کنفرانس شده است.

  آقاجانی تصریح کرد: ترکیب جمعیت جوان کشور و ضرورت ایجاد فرصت‌های شغلی، لزوم رهایی اقتصاد کشور از وابستگی به مواد خام اولیه، به ویژه نفت خام، خروج از وضعیت وابستگی اقتصادی تک محصولی و روند موجود در جامعه از جمله عواملی هستند که سیاستگذاران و تصمیم گیرندگان کلان کشور را به این اندیشه وا می‌دارد که به منابع قابل اتکایی به جز مواد اولیه بیندیشند و بدون شک این منبع حیاتی چیزی جز کارآفرینی در سایه بهبود محیط کسب و کار نیست.

  بهترین راه پیش‌بینی آینده، ساختن آینده است

  وی با بیان اینکه برای مواجهه با آینده، باید دانشگاه‌ها، اندیشکده‌ها و شرکت‌های دانش بنیانی داشته باشیم که متناسب با اقتضائات محیطی شکل گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: باید برای آینده‌های متنوع پیش رو، سناریوهای مختلف داشته باشیم و بهترین راه پیش‌بینی آینده، ساختن آینده است.

  شهردار صومعه‌سرا با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه، از مهمترین مولفه‌های دستیابی به توسعه اقتصادی است، اظهار کرد: اما مولفه‌های دیگری هم در این زمینه تاثیر گذارند که از جمله آنها می‌توان به بهبود فضای کسب و کار اشاره کرد.

  آقاجانی با بیان اینکه اگر در یک کشور فضای کسب و کار، شرایط مناسبی نداشته باشد، زمینه لازم برای رشد اقتصادی شکل نمی‌گیرد، افزود: برای دستیبای به بهبود کسب و کار، باید همپای حمایت از تاسیس و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، فضای مناسبی برای کسب وکار این شرکت‌ها ایجاد شود تا امکان نوآوری در تولید محصولات و خدمات و نیز بازاریابی و فروش آنها فراهم شود.

  وی با بیان اینکه در سال‌ها اخیر در زمینه علمی رشد خوبی داشتیم، گفت: شاخص رشد علمی ما عدد خوبی را به خود اختصاص داده است، اما تبدیل یافته‌های علمی به تولیدات و به تعبیری تجاری سازی علم، موضوعی است که باید بیشتر به آن توجه شود و بیش از این روی آن وقت گذاشته شود.

  شهردار صومعه‌سرا گفت: برگزاری چنین کنفرانس‌هایی، فرصت خوبی برای گردهم آوردن خبرگان و صاحب‌نظران است تا با ارائه و معرفی آخرین تحقیقات خود و نیز بکارگیری یافته‌ها و نتایج آن، موجب برنامه‌ریزی‌های آینده برای رشد و توسعه کشور گردند.

  آقاجانی تصریح کرد: انتظار می‌رود در این همایش، یافته‌های علمی جدید به دوستداران علم وعمل انتقال داده شود و سعی گردد در راستای تحقق آرمان‌های کشورمان گام‌هایمان را زور به روز محکمتر برداریم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro