دفاع مقدس میانبری بود که ما را سریعتر به قله های اقتدار رساند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۳۰ شهریور ۹۴ - ۲۳:۱۰

  کد خبر : 37471
  فرمانده سپاه شهرستان صومعه سرا:

  دفاع مقدس میانبری بود که ما را سریعتر به قله های اقتدار رساند

  فرمانده سپاه شهرستان صومعه سرا گفت : سال های دفاع مقدس میانبری بود که ما را سریعتر به قله های اقتدار رساند.

  سرهنگ کیا عاشوری، فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا ظهر امروز(۳۰شهریور) در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: خبرنگاران باید پلیدی و نیرنگ آمریکا را با توجه به شرایطی که امروز وجود دارد و ذهنیتی که آمریکا می‌خواهد درذهن ملت ایران تلقین کند که نمی‌شود بدون کمک از آمریکا بر تهدیدها و تحریم‌ها غلبه کرد و سبک زندگی ما را به گونه‌ای با سبک زندگی غربی می‌خواهند گره بزننددر برنامه‌های هفته دفاع مقدس با خلاقیت خود نشان دهند.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر پلیدی و نیرنگ آمریکا و به جنگ فرهنگی و اهمیت آن نسبت به سایر موضوعات اقتصاد و امنیتی تاکید داشتند، گفت: موضوعات امنیتی و اقتصادی قابل جبران است اما موضوعات فرهنگی غیر قابل جبران است.

  عاشوری با بیان اینکه از پیروزی انقلاب اسلامی تا آغاز دفاع مقدس کمتر از ۲۰ ماه طول کشید، تصریح  کرد: انقلابی با مشخصه مردم و با رهبری یک پیر ۸۰ ساله قطعا سبب یک سری چالش‌ها و تغییرات بنیادین در نظام ژئوپلوتیک می‌شود.

  وی با بیان اینکه تغییرات ژئوپلوتیک تغییرات سیاسی را به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی کسانی که بر مسند قدرت بودند دستشان کوتاه و این موضوع نقطه تلاقی چالش‌ها شد.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه انقلاب اسلامی سبب یک اراده قدرت نوینی برای تاسیس بنیان‌های جدید و انقطاع از گذشته شد، اظهار کرد: کاملا یک تحول جدید ایجاد شد و انقطاع از گذشته و دوران و ارتباطاتی که با ابرقدرت‌ها داشتیم سبب شد یک رخداد تاریخی و استراتژیکی ایجاد شود و همه رفتارها را دستخوش تغییر و تحول کند.

  عاشوری با بیان اینکه وقتی جنگ شروع شد انقلاب ما به دلیل نوپا بودن با مشکلات زیادی مواجه بود و تثبیت حکومت کامل اتافق نیفتاده بود و با بحران اقتصادی مواجه بودیم و وضعیت اجتماعی و فرهنگی دوران پهلوی در ایران حاکم بود، افزود: با توجه به یک سری چالش‌هایی که در کشور موجود بود جنگ بر ما تحمیل شد و صدام هم فکر می‌کرد می‌تواند ظرف مدت کوتاهی خوزستان را تصاحب کند و سپس به پایتختمان برسد.

  .

  وی با بیان اینکه پایداری و جانفشانی‌های مردم شریف و شهیدپرور ایران جلوی این حرکت دشمن را گرفت، گفت: از زمان فتحلعلی شاه قاجار تا قبل از انقلاب اسلامی حدود یک میلیون کیلومتر مربع از خاک ایران جدا شد.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه شروع جنگ هشت سال دفاع مقدس اگر چه تلخ بود اما با شیرینی‌های زیادی روبه رو شد، تصریح کرد: شوکت و اقتداری که امروز ایران اسلامی دارد مرهون همان جنگ تحمیلی است و در زمان عادی و بدون جنگ قطعا سالیانی طولانی طول می‌کشید تا به این اقتدار برسیم.

  عاشوری با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی یک سری ارزش‌های مذهبی داشتیم اما ارزش ملی نداشتیم، خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی ما رستم و سهراب‌هایی داریم که هنوز زنده هستند و نسل سوم و چهارم باید از این عزیزان استفاده کنند.

  وی با بیان اینکه روحیه ایثار و شهادت باید به نسل چهارم و پنجم انقلاب انتقال داده شود، اظهار کرد: حضرت امام راحل بعد از ۷ ماه از پذیرفتن قطعنامه در جمع طلاب موضوع جنگ ما که جنگ حق و باطل بود را شرح دادند.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه برخورد دشمن با ما یک برخورد منافع حیاتی است، افزود: همه چالش‌هایی که امروز در منطقه دیده می‌شود و در غرب آسیا است، همه این چالش‌ها برای این است که به گونه‌ای ایران اسلامی را در معرض فشار قرار دهند و آستانه تحمل مردم ما را پایین بیاورند زیرا تنها کسی که توانست در برابر قدرت‌های بزرگ غرب قد علم کند ایران اسلامی بود.

  عاشوری گفت: ایران اسلامی با روحیه استکبارستیزی و مقاومت و شهادت طلبی تمام قد در برابر نظام غرب و استکبار ایستاد و قطبیت جهان که حول محور غرب و شرق بود و بعد از فروپاشی شوروی، آمریکا خودش را کدخدای جهان می‌دانست ایران اسلامی با ورود خود توانست این توازن قدرت را به هم بزند.

  وی با بیان اینکه در طول این ۳۶ سال استکبار همه نوع فشار و تهدید و تحریم را بر ایران اسلامی تحمیل کردند که بتوانند منافع خود را بدست آورند، تصریح کرد: امروز ایران اسلامی یکی از  زیباترین مدل‌های موفق در زیر سایه مقاومت و ایستادگی در شرایط بسیار سخت در برابر استکبار است.

  برگزاری بیش از ۱۰۰ ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در صومعه‌سرا

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: تمام رسانه‌ها وقت و پردازش انعکاس خبریشان درباره منطقه خاورمیانه و غرب آسیا شده که همه این موضوعات به دلیل وجود ایران اسلامی است.

  عاشوری با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ویژه برنامه به مناسبت سی و پنجمین سال هفته دفاع مقدس در این شهرستان برگزار می‌شود، اظهار کرد:ما هر چه داریم از دفاع مقدس داریم و انتظار می‌رود تا مسئولان و مردم در برنامه‌های این هفته حوربا شکوهی داشته باشند.

  وی افزود: رژه خودرویی، بیعت با شهدا و گلباران مزار شهدا، همایش پیاده روی خانوادگی با بیش از ۱۰۰جایزه، برگزاری یادواره‌های شهدا، برگزاری عصری با شعر، افتتاح طرح اقتصاد مقاومتی و … از جمله ببرنامه‌های هفته دفاع مقدس است

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro