جشن شکوفه ها و غنچه ها در صومعه‌سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۳۱ شهریور ۹۴ - ۱۶:۲۵

  کد خبر : 37536
  صبح امروز؛

  جشن شکوفه ها و غنچه ها در صومعه‌سرا برگزار شد

  جشن شکوفه ها و غنچه ها با حضور کلاس اولی ها در صومعه سرا برگزار شد

  به گزارش واران نیوز،جشن شکوفه‌ها امروزبا حضور ۱۱۵۳ نوآموز در مدارس صومعه سرا برگزار شد و کلاس‌اولی‌ها برای آشنایی با محیط مدرسه به همراه والدین خود در مدارس حضور یافتند.

  همه دانش آموزان در حالی که لباس های فرم مدرسه را بر تن کرده بودند و  با شاخه های گل سرخ و سفید وصورتی که در دست داشتند با هم شعر باز آمد بوی ماه مهر بوی ماه مدرسه را هم صدا با والدین خویش تکرار کردند و فصل جدیدی از باغ علم و دانایی پیش روی خود گشودند.

  در این میان  برخی از دانش آموزان کلاس اولی که برای بار اول از والدین خویش جدا می شدند با ترس و چشم هایی اشکبار در صف های نامنظم در کنار همکلاسی های جدید خود ایستاده بودند و برخی هم خوشحال و خندان منتظر زدن زنگ آغاز سال تحصیلی بودند.

  در این مراسم حجت الاسلام اسماعیل صدیقی اظهار کرد: تقارن سال تحصیلی با هفته گرامیداشت دفاع مقدس، فرصت شایسته‌ای است تا درس ایثار و فداکاری، بخشش و نوعدوستی سرلوحه زندگی فرزندان ایرانی قرار بگیرد.

  وی با بیان اینکه زمان زود می گذرد و باید از فرصت های زودگذر در راستای اعتلای ارزش ها و باورها تلاش نماییم، افزود: آینده از آن کسانی است که تربیت دینی شده باشند و برای علم زحمت می کشند.

  رئیس آموزش و پرورش با بیان اینکه صومعه سرا دارای ۸۰ مدرسه دولتی و ۶ مدرسه غیر دولتی در مقطع ابتدایی است، گفت: تا کنون بالغ بر ۷هزار و ۶۴۲دانش آموز ابتدایی در مدارس دولتی و غیرانتفاعی ثبت نام کرده اند.

  آلیانی با بیان اینکه امروز ۱۱۵۳ دانش آموز کلاس اولی و ۹۴۸ دانش آموز پیش دبستانی وارد مدرسه شدند، تصریح کرد: ۲۶۹ دانش آموز دختر و ۲۶۷ دانش آموز پسر کلاس اولی در مدارس شهری و ۲۹۳ دانش آموز دختر و ۳۲۴ دانش آموز پسر در مدارس روستایی سال اولی وارد مدارس شدند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro