نام خاندان آل سعود با بی کفایتی و کشتار گره خورده است/جهان اسلام باید، خود برای اداره حرمین چاره اندیشی کند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲ مهر ۹۴ - ۲۰:۴۴

  کد خبر : 37668
  مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل:

  نام خاندان آل سعود با بی کفایتی و کشتار گره خورده است/جهان اسلام باید، خود برای اداره حرمین چاره اندیشی کند

  مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: فاجعه منا نشاندهنده بی کفایتی رژیم آل سعود است.

  به گزارش واران نیوز حسین شیخ الاسلام در گفتگو با صبح توس، ضمن ابراز همدردی با بازماندگان و خانواده های کشته شدگان سرزمین منا اظهار داشت: نام عربستان و خاندان آل سعود با کشتار، خشونت، بی کفایتی و سوء مدیریت گره خورده است و به دلیل شاهنشاهی بودن این رژیم، هیچ یک از شاهزادگان عربستانی، نسبت به این فجایع پاسخگو نیستند.

  وی ادامه داد: متاسفانه مدیریت حج در دست شاهزادگانی قرار دارد که برای حفظ جایگاه خود دست هر جنایات هولناکی می زنند و حمله به یمن و به وجودآوردن داعش که بلای جان کشرهای اسلامی شده است، نتیجه جنگ قدرت در میان شاهزادگان سعودی است.

  وی افزود: برگزاری و مدیریت حج به اندازه ای مهم است که عربستان سعودی باید تمام توان خود را برای برگزاری هرچه باشکوه آن به کار گیرد، اما متاسفانه به دلیل تفرقه و عدم هماهنگی میان نیروهای وابسته به شاهزادگان سعودی، شاهد اتفاقات فاجعه آمیزی همچون حادثه سقوط جرثقیل و حادثه سرزمین منا هستیم.

  در حادثه قبل، باد و طوفان را بهانه کردند، این بار چه چیزی را می خواهند بهانه کنند؟

  شیخ الاسلام با اشاره به سوء مدیریت خاندان آل سعود در برگزاری و اداره حرمین شریف تصریح کرد: در حادثه سقوط چرثقیل، خاندان آل سعود باد و طوفان را بهانه کردند، این بار می خواهند چه چیزی را بهانه و از زیر بار مسئولیت این فاجعه شانه خالی کنند.

  وی یادآور شد: باتوجه به تراکم جمعیت، مسدود کردن مسیر حرکت حجاج در سرزمین منا، یک حماقت بوده و جهان اسلام باید خود به فکر اداره حرمین باشند؛ زیرا مکه مکرمه، آبروی جهان اسلام است.

  مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل تاکید کرد: امت، علما، اندیشمندان و مسئولان کشورهای اسلامی باید برای اداره حرمین شریف چاره اندیشی کنند.

  شیخ الاسلام در پایان با اشاره به سفر وزیر امورخارجه به آمریکا خاطرنشان کرد: همزمانی حضور وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی در آمریکا، فرصت بسیار خوبی برای مذاکره پیرامون این موضوع و چاره اندیشی کشورهای اسلامی برای اداره حرمین شریف است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro