به مناسبت هفته دفاع مقدس یک پروژه اقتصاد مقاومتی در صومعه سرا افتتاح می شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۴ مهر ۹۴ - ۲:۵۱

  کد خبر : 37720
  مدیر بسیج سازندگی صومعه سرا:

  به مناسبت هفته دفاع مقدس یک پروژه اقتصاد مقاومتی در صومعه سرا افتتاح می شود

  واران نیوز: مدیر بسیج سازندگی صومعه سرا از افتتاح یک پروژه اقتصاد مقاومتی در این شهرستان خبر داد.

  بهزاد روانپاک در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: رویکرد و سیاست جدید بسیج سازندگی کمک به اقتصاد خانواده‌های محروم، تلاش در راستای افزایش کیفی تولید محصولات و صنایع تبدیلی غذایی، شناسایی و معرفی پروژه‌های موفق به عنوان طرح‌های الگویی در سطح استان و کشور است.

  وی با بیان اینکه غنی‌سازی اوقات فراغت، کمک به دولت در محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال جوانان را از دیگر اهداف مهم بسیج سازندگی عنوان کرد و گفت: اهداف طرح‌های بسیج سازندگی کوتاه‌مدت، فراگیر و عام‌المنفعه است و در مناطق صعب‌العبور این طرح‌ها اجرایی می‌شود.

  مدیر بسیج سازندگی صومعه سرا گفت: در هفته دفاع مقدس پروژه استخر ماهیان سردآبی روستای تنیان به بهره برداری می رسد که برای این استخر استخر بالغ بر یکصد میلیون تومان اعتبار هزینه شده که ۵۰ میلیون تومان بسیج سازندگی به صاحب این استخر تسهیلات اقتصاد مقاومتی اعطا کرده است.

  روانپاک تصریح کرد: با افتتاح این پروژه اقتصاد مقاومتی در روستای تنیان برای سه نفر به صورت مستقیم و ۲ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی شده است.

  وی با بیان اینکه اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی با کارمزد ۱۶ و ۱۸درصد است، افزود: از اول امسال تا کنون بالغ بر ۳۲۰ متقاضی اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در شهرستان ثبت نام کرده اند.

  مدیر بسیج سازندگی صومعه سرا با بیان اینکه اولویت اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی با بسیجیان فعال و بسیجیان تحت حمایت کمیته امداد و تسهیل در امر ازدواج جوانان و مهاجرت معکوس است،گفت: میزان اعطای تسهیلات از هفت میلیون تومان تا حداکثر ۳۰ میلیون تومان است.

  روانپاک تصریح کرد: پرورش آبزیان گرم‌آبی و سردآبی، واحدهای قارچ خوراکی، پرورش دام‌های چندقلوزا و گاومیش، پرورش ماکیان مانند کبک، اردک، غاز، بلدرچین، پرورش شتر مرغ، پرورش مرغ بومی، کاشت گیاهان دارویی، کودهای آلی، پرورش زنبور عسل و داربستی کردن باغات از جمله کیوی و سایر محصولات از عرصه‌هایی است که تسهیلات ۱۶درصد اقتصاد مقاومتی به آنها تعلق می‌گیرد.

  وی خاطرنشان کرد: به عرصه‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی کوچ مانند بسته بندی رب و عصاره آن، ترشی جات و شوری جات فراوری لبنیات، مربا و شربت و صنایع تبدیلی ضایعات کشاورزی برای خوراک دام و طیور تسهیلات اقتصاد مقاومتی با سود هجده درصد داده می‌شود.

  مدیر بسیج سازندگی صومعه سرا اولویت کاری قرارگاه جهاد اقتصادی و مجمع عالی بسیج را امنیت غذایی و اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: در این راستا نهادها و ادارات مختلف شهرستان با ما همکاری می کنند.

  روانپاک گفت: بسیج سازندگی صومعه سرا طرح پیوندهای آسمانی را در شهرستان دنبال می کند که در این راستا به نوعروسان نیازمند اقلام مورد نیاز جهیزیه اهدا می شود.

  وی تصریح کرد: تا کنون به ۱۰ نوعروس نیازمند این شهرستان با کمک فرمانده سپاه ناحی هصومعه سرا جهیزیه اهدا شده که هزینه خرید اقلام از طرف خیرین بوده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro