فرهنگ سازی وآموزش موثرترین راهکار درجلوگیری از بروزحوادث رانندگی است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۹ آذر ۹۱ - ۱۸:۲۶

  کد خبر : 3775

  فرهنگ سازی وآموزش موثرترین راهکار درجلوگیری از بروزحوادث رانندگی است

    به گزارش واران نیوز به نقل از ایرنا»ˈکریم شعبانیˈ روز یکشنبه در این جلسه افزود: در این خصوص باید …

   

  به گزارش واران نیوز به نقل از ایرنا»ˈکریم شعبانیˈ روز یکشنبه در این جلسه افزود: در این خصوص باید تمامی رسانه ها بویژه صدا و سیما در اطلاع رسانی و آموزش استفاده صحیح از وسیله نقلیه بویژه موتور سیکلت تلاش مستمر داشته باشند.

  وی قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت موارد آن را امری حساس و حیاتی در راستای امنیت جامعه دانست و افزود: این قوانین مشمول تمام رانندگان در تمام حوزه های برون شهری و درون شهری است.

  شعبانی با اشاره به اینکه آموزش فرهنگ ترافیک علاوه بر ادارات، بخشداری ها و شوراها برای سایر رده های اجتماعی این شهرستان الزامی است، افزود: اقدام سنجیده آموزش و پرورش صومعه سرا در راستای آموزش قوانین ترافیکی از رده های سنی پایین در پارک ترافیک این شهرستان کمک بزرگی برای ارتقای توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی در آینده می کند.

  وی در ادامه با بیان اینکه ایستگاه صومعه سرا به رشت مولاپناه واقع در خیابان جعفری به جهت ساماندهی این ایستگاه و رانندگان آن باید به نقطه ای دیگر انتقال یابد، بیان کرد: این مصوبه در راستای گسترش و توسعه بیشتر شهر و خدمات رسانی متنوع به شهروندان به زودی اجرا می شود.

  شعبانی از دستگاه های مسوول خواست تا با گشت و کنترل در زمینه های پایانه، تاکسی و مسافربری شخصی فعال باشند؛ تا از هرگونه تخطی در همه بخش ها و همچنین از ورود خودروهای غیر مجاز به شهرستان جلوگیری شود.

  وی در ادامه ایمن کردن نقاط حادثه خیز جاده ها و محورهای پرتردد در شهرستان صومعه سرا را نیز از اولویت های شورای ترافیک این شهرستان دانست و ادامه داد: در اسرع وقت با بازدید میدانی از مناطق حادثه خیز، آن مناطق شناسایی و ایمن شوند.

  شعبانی با اشاره به برخی بهانه جویی دستگاه های مرتبط با حوادث جاده ای در مواقع بروز حادثه، اضافه کرد: این دستگاه ها به جای حضور به موقع و نجات جان حادثه دیدگان، به بهانه کمبود یا نبود امکانات کافی سبب ایجاد مشکلات بیشتری می شوند که به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

  وی از مسوولان و دستگاه های اجرایی خواست تا از حضور و فعالیت برخی رانندگان متخلف مسافری که با پلاک شخصی و بدون مجوز مشغول به فعالیت هستند، برخورد جدی شود.

  فرماندار صومعه سرا با اعلام این که توقیف سه روزه خودروهای مسافری پلاک شخصی یکی از مصوبات شورای ترافیک استان است، یادآور شد: در صورت مشاهده رانندگان متخلف که با پلاک شخصی در حوزه برون شهری فعالیت کنند، خودروی آنان توقیف می شود.

  شعبانی همچنین با ابراز نگرانی از سرویس دهی ناوگان تاکسیرانی شهرستان صومعه سرا از شهردار این شهر خواست در بخش تاکسیرانی نظارت بیشتری داشته تا رضایت کامل شهروندان را فراهم نماید.

  وی در پایان از بخشداران خواست با هماهنگی دهیاران حاشیه راهها و محورهای روستایی را پاکسازی و اقدام به شاخه زنی درختان اطراف این راهها کنند.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro