تجسم بی لیاقتی عربستان در مدیریت اجتماع با شکوه حج نشان داده شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۵ مهر ۹۴ - ۱۱:۰۱

  کد خبر : 37791
  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

  تجسم بی لیاقتی عربستان در مدیریت اجتماع با شکوه حج نشان داده شد

  واران نیوز: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تجسم بی لیاقتی عربستان در مدیریت اجتماع با شکوه حج نشان داده شد.

  علا‌ء‌الدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز با بیان تسلیت به ملت ایران و خانواده حادثه دیدگان آیین رمی جمرات در منا، اظهار کرد: حادثه منا در یک جمله به نظر می‌رسد بی‌تدبیر و بی‌عقلی مسئولان عربستانی بود.

  وی افزود: در این زمان محمد بن سلطان جوانی که عملا همه کاره عربستان است و جنگ ظالمانه را به مردم مظلوم یمن حاکم کرده بود، به لحاظ اینکه می‌خواهد از منطقه رمی جمرات عبور کند راه را بسته بودند.

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مگر می‌شود یک رودخانه بزرگ را در داخل یک جوب انداخت، گفت: مسئولان عربستان جمعیت عظیم حج را در یک لاین یک طرفه و کوچک انداختند و راه را بستند تا پسر شاه عربستان و وزیر جنگ با ۵۰ ماشین و تشریفات از آنجا عبور کنند.

  بروجردی با بیان اینکه در همان منا خیمه‌های مصری‌ها آتش گرفت و کلی انسان در آنجا سوخت و از طرفی سقوط جرثقیل سبب کشته شدن چند صد نفر انسان شد، تصریح کرد: تجسم بی لیاقتی عربستان در مدیریت این اجتماع با شکوه نشان داده شد.

  وی با بیان اینکه آل سعود ۲ میلیون نفر را نمی‌توانند در این زمان کم مدیریت کنند، خاطرنشان کرد: در اربعین امام حسین(ع) که مراسم پیاده روی نجف تا کربلا است بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون نفر جمعیت حضور دارد یک حادثه کوچک هم در آن محیط نا امن عراق اتفاق نمی افتد.

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشهد مقدس در زمان ولادت حضرت امام رضا علیه السلام میزبان بالغ بر ۵ میلیون نفر جمعیت است و کوچکترین اتفاقی نمی افتد، اظهار کرد: تمام حوادث امسال در مکه نشان از بی‌عرضگی آل سعود است و باید مسئولیت را بپذیرند و در برابر امت اسلامی پاسخگو باشند.

  بروجردی افزود: بعد از حادثه به جای اینکه از نیروهای صدها نفری هلال احمر و پزشکان ما استفاده کنند و به کمک بطلبند اجازه ورد به انها ندادند و تعدادی زیادی نیروهای مسلح در آنجا مانع حضور امدادگران ما شدند.

  وی گفت: در اوج بی تدبیری سبب شدند صدها نفر جان خود را از دست دهندو بالای ۲۰۰ نفر تا کنون از ایران جان خود را از دست داده اند و چند صد تن از هم وطنانمان مفقود هستند.

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از روز گذشته تاکنون هنوز مجوز سفر هیئت ایرانی به عربستان صادر نشده است و این نوع رفتار با مسلمانان درست نیست.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro