250 کتابخانه کلاسی در مدارس ابتدایی صومعه سرا احداث و تجهیز شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۹ آذر ۹۱ - ۱۹:۳۵

  کد خبر : 3790

  ۲۵۰ کتابخانه کلاسی در مدارس ابتدایی صومعه سرا احداث و تجهیز شد

  واران نیوز»معاون پرورشی آموزش و پرورش صومعه سرا از احداث و تجهیز ۲۵۰ کتابخانه کلاسی در مدارس ابتدایی این شهرستان …

  واران نیوز»معاون پرورشی آموزش و پرورش صومعه سرا از احداث و تجهیز ۲۵۰ کتابخانه کلاسی در مدارس ابتدایی این شهرستان خبر داد.

  به گزارش خبرنگار مهر، حسن پیر اولیا ظهر امروز دربررسی وضعیت کتاب و کتابخوانی مدارس این شهرستان افزود: هم اکنون تمامی ۸۷ مدرسه ابتدایی صومعه سرا دارای کتابخانه کلاسی هستند.

  وی همچنین اظهارداشت: برای ساخت و تجهیز کتابخانه کلاسی با ۵۰ تا ۸۰ جلد کتاب یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال اعتبار نیاز است.

  معاون پرورشی آموزش و پرورش صومعه سرا ادامه داد: نخستین کتابخانه کلاسی کشور در بهمن ماه سال ۱۳۸۹ با حضور وزیرآاموزش و پرورش در این شهرستان افتتاح شد.

  وی با بیان اینکه شهرستان مزبور دارای ۱۵ هزار و ۲۰۰ دانش آموز در ۱۶۲ مدرسه است، اظهارداشت: کتاب‌ و مطالعه‌ عاملی‌ برای‌ شناخت‌ و رشد دینی‌، فرهنگی‌، اخلاقی‌ و اجتماعی‌ انسان‌ است.

  پیراولیا با اعلام اینکه کتاب‌ انسان‌ را به‌ مرزهای‌ علم‌ و دانش‌ نزدیک‌ می ‌کند و او را به‌ قله‌های‌ رفیع‌ معرفت‌ و آگاهی‌ می ‌رساند، افزود: کودکان‌ و نوجوانان‌ هنگام‌ باز کردن‌ کتاب‌ در حقیقت‌ درهای‌ سعادت‌ و خوش‌بختی‌ را به‌ روی‌ خود می‌ گشایند تا درمسیر ترقی‌ و پیشرفت‌ گام‌ بردارند.

  معاون آموزش و پرورش صومعه سرا یادآورشد: کسب‌ آگاهی‌ بعنوان‌ یکی‌ از مهمترین‌ و اساسی‌ترین‌ هدف های‌ مطالعه‌ و کتابخوانی‌ مدنظر است‌ و از جهتی‌ سایر فوائد مطالعه‌ و کتابخوانی‌ را هم‌ زیر‌ پوشش‌ قرار می ‌دهد.

   

  منبع:مهر

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro