اولين مورد وبا در ايران در شهر قم شناسايي شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۷ مهر ۹۴ - ۲:۵۸

  کد خبر : 37920
  اعلام آماده باش كامل در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي

  اولین مورد وبا در ایران در شهر قم شناسایی شد

  واران نیوز: بر اساس آخرین آمار، بیش از ۱۲۰ تن در عراق به بیماری وبا مبتلا شده‌اند که هفته گذشته …

  واران نیوز: بر اساس آخرین آمار، بیش از ۱۲۰ تن در عراق به بیماری وبا مبتلا شده‌اند که هفته گذشته یک ایرانی که از نجف به قم آمده بود با ابتلا به وبا شناسایی شد، به همین علت تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی برای پیشگیری از این بیماری در آماده باش هستند.

  معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام خبر فوق از مشاهده کرونا در مکه، مدینه و طائف خبر داد.  علی‌اکبر سیاری ادامه داد: بیماری عفونی وبا از طریق مصرف آب و غذای آلوده منتقل می‌شود، بنابراین استفاده از آب و غذای مطمئن به خصوص در سفر را به مردم توصیه می‌کنیم.   وی گفت: ستاد پیشگیری ازکرونا در وزارت بهداشت و پیش از مسافرت حجاج به عربستان تشکیل شده و آموزش‌های لازم را به تیم پزشکی و بهداشتی کاروان‌ها ارائه کرده است.
  وی اضافه کرد: با توجه به مشاهده مواردی از ویروس کرونا در عربستان که عامل بیماری خطرناک و کشنده مرس است تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های تحت پوشش آنها به خصوص در ۱۹ استانی که فرودگاه‌های آنها پذیرای حجاج هستند برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا به کشور به حالت آماده باش درآمدند.
  سیاری اظهار داشت: ویروس کرونا از طریق دستگاه تنفسی منتقل می‌شود، بنابراین از همه مردم می‌خواهیم که از روبوسی، دست دادن و ارتباط با فاصله کمتر از یک متر با حجاج خودداری کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro