هدف دشمنان اسلام از ایجاد حادثه در منا نا امن جلوه دادن مراسم حج و از بین بردن تجمعات میلیونی مسلمانان است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۸ مهر ۹۴ - ۴:۴۶

  کد خبر : 37927
  امام جمعه صومعه سرا:

  هدف دشمنان اسلام از ایجاد حادثه در منا نا امن جلوه دادن مراسم حج و از بین بردن تجمعات میلیونی مسلمانان است

  امام جمعه صومعه سرا در گفت وگو باخبرنگار واران نیوز با بیان اینکه حادثه تاسف بار منا دارای سه احتمال …

  امام جمعه صومعه سرا در گفت وگو باخبرنگار واران نیوز با بیان اینکه حادثه تاسف بار منا دارای سه احتمال است، اظهار کرد: احتمال اول اینکه کسی مقصر نباشد و در روز هزاران حادثه می افتد که این هم نمونه ای از ان حوادث است و در منا به دلیل گرما و ازدهام جمعیت عده ایی از بین رفتند البته این احتمال با اسنادی که تا کنون از این حادثه منتشر شده بسیار ضعیف است.

  وی با اشاره به احتمال دوم افزود: هم اکنون در عربستان جنگ قدرتی بین پادشاه، ولیعهد، معاون ولیعهد افتاده است و ولیعهد با مقصر جلوه دادن جانشین خود یعنی پسر پادشاه جای خود را محکم تر کرده و پادشاه عربستان و خانواده اش را بی لیاقت نشان می دهد

  حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه این دو احتمال به نظر سطحی می رسد، گفت: احتمال سو و مهم اینکه جنایتی در منا رخ داده و کسانی مسبب آن هستند برای رسیدن به احتمال سوم باید مقدمه ایی را بیان کنیم تا این احتمال بهتر درک شود

  امام جمعه صومعه سرا ادامه داد: باید بدانیم آل سعود هیچ نیازی به پول توریست و زائر ندارد چون هم اکنون ۶میلیون بشکه نفت در روز تولید میکند و نفتی که باید بشکه ای ۱۴۰ دلار باشد  با اقدامات خود قیمت آن را به  ۴۰ دلار رساند تا بگوید ما قدرت داریم و با این کار  برای هر بشکه نفت ۱۰۰ دلار ضرر میکند و همچنان به اینکار ادامه میدهد تا قدرت خود را نشان دهند.

  وی افزود: در سالیان پیش که  قدرت ارتباطات مانند امروز نبود اگر حجاج  تعدادشان در مکه  به ۲ یا ۳ ملیون هم میرسد هچ جای دنیا این حرکت را پوشش خبری نمیداد، البته زمان حج اکبر یا همان تمتع را به صورت گزرا نشان میدادند.

  امام جمعه گفت :اما امروزه با بالا رفتن ارتباطات  و نشان دادن این اجتماع بزرگ و هم چنین اجتماع ۲۰ میلیونی در تاسوعا و عاشورای حسینی در شبکه های اجتماعی این سوال بزرگ در ذهن مردم جهان به وجود آمده که این چه دین و فرهنگی است که سالیانه این تعداد جمعیت را در کنار هم جمع میکند، همین سوال باعث شده تا تعداد زیادی از مردم دست به تحقیق  در مورد دین اسلام بزنند و مسلمان شوند.

  صدیقی ادامه داد: با بالا رفتن تعداد جوانان اروپایی و آمریکا یی  که به دین اسلام و مذهب شیعه روی می آورند ،دشمنان اسلام دست پاچه شده و شروع به ایجاد یک نوع ترس در بین مسلمانان شدند تا دیگر چنین اجتماعاتی به وجود نیاید.

  وی افزود: دشمنان اسلام با ایجاد گروه تکفیری داعش در مرحله اول اجتماع شیعیان در کربلا را مورد هدف قرار دادند و امروز وارد مرحله بعد و هدف دوم خود یعنی مکه شدند تا با نا امن  جلوه دادن مراسم حج مسلمانان را  از آن مکان دور کنند.

  امام جمعه  با تاکید بر نقشه های دشمنان اسلام برای از بین بردن اتحاد مسلمانان تاکید کرد: مراسم حج سال بعد باید با شکوه تر از همیشه برگزار گردد تا این نقشه دشمنان با شکست مواجه شود و مسلمانان نشان دهند که هیچ چیز نمی تواند اتحادشان را از بین ببرد.

  وی با اشاره به نزدیکی مراسم عاشورا و تجمع میلیونی در کربلا گفت: احتمال ایجاد مشکلاتی این چنینی توسط دشمن در عراق وجود دارد که مسئولین امنیتی باید مراقب باشند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro