صومعه سرا رتبه سوم بی سوادی استان گیلان را دارد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۸ مهر ۹۴ - ۵:۴۹

  کد خبر : 38009
  رئیس نهضت سوادآموزی صومعه‌سرا:

  صومعه سرا رتبه سوم بی سوادی استان گیلان را دارد

  رئیس نهضت سواد آموزی صومعه سرا گفت: صومعه سرا رتبه سوم بی سوادی استان گیلان را دارد.

  علی بهرامی راد در گفت و گو با خبرنگار واران نیوز با بیان اینکه صومعه سرا رتبه سوم بی سوادی را در سطح استان گیلان دارد، اظهار کرد: طبق سرشماری سال ۹۰، در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال بالغ بر ۲ هزار و ۹۳۷ نفر بی سواد هستند.

  وی با بیان اینکه نرخ با سوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال ۹۵٫۴ درصد است، افزود: باید با همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی با توجه به فرمان حضرت امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری تقاضا برای سوادآموزی ایجاد شود

  رئیس نهضت سوادآموزی صومعه‌سرا با بیان اینکه یکی از معضلات اصلی نهضت سوادآموزی عدم شناسایی و نداشتن آمار اسمی افراد بی سواد این شهرستان است، گفت: بدون کمک دستگاه‌های اجرایی، نهضت نمی‌تواند معضل بی‌سوادی را در شهرستان کاهش دهد.

  بهرامی راد تصریح کرد: از دهیاران و شوراهای اسلامی شهر درخواست می شود تا اسامی افراد بی سواد روستاهای خود را به نهضت سوادآموزی ارائه دهند تا این نهاد بتواند در رفع بی سوادی این شهرستان کوشا باشد.

  وی خاطرنشان کرد: شیوه‌نامه انسداد بی‌سوادی با هدف پوشش صد درصدی کودکان ۶-۱۰ سال و جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان، طرح با سواد کردن اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان، آموزش کودکان ۱۰-۲۰ سال، در قالب شناسایی گروه کودکان و نوجوانان جویای کار و بی‌سرپرست و بدسرپست و معلول جسمی برای کاهش بی‌سوادی در شهرستان صومعه‌سرا اجرای سه طرح وزارتی در سال ۱۳۹۴ است.

  رئیس نهضت سوادآموزی صومعه سرا اظهار کرد: دوره سوادآموزی ۴۰۰ساعت شامل ۲ جلد کتاب قسمت اول و دوم با مواد درسی فارسی، ریاضی، قرآن و فرهنگ اسلامی است.

  يک ديدگاه

  1. محمد گفت:

   منتظر عکس العمل شدید و آلیانی و اون زنبرار ش بئسید

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro