جشنواره بزرگ غذاهای بومی، محلی در صومعه‌سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۰ مهر ۹۴ - ۱۵:۳۶

  کد خبر : 38036
  به همراه تصویر؛

  جشنواره بزرگ غذاهای بومی، محلی در صومعه‌سرا برگزار شد

  رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صومعه‌سرا گفت: جشنواره بزرگ غذاهای بومی، محلی در صومعه‌سرا برگزار شد.

  علیرضا مهرگان، در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز اظهار کرد: امروز جشنواره بزرگ غذاهای بومی، محلی در هتل ابریشم این شهرستان برگزار شد.

  وی با بیان اینکه در این جشنواره ۲۵ نفر شرکت کرده بودند، افزود: این تعداد شرکت کننده بیش از ۳۰ نوع غذا برای این جشنواره آماده کردند.
  رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صومعه‌سرا با بیان اینکه کال کباب، دلمه، زرشک پلو، اناربیج، فسنجان رشتی، کباب ترش  نیز از جمله غذاهای طبخ شده توسط شرکت‌کنندگان در این جشنواره بوده است ، گفت: در پایان این جشنواره به ۶ نفر از شرکت کنندگان که غذای آنها مورد تایید داوری قرار گرفت جوایزی اهدا شد.

  مهرگان اظهار کرد: در واقع برگزاری این جشنواره رقابتی و مسابقه‌ای نیست بلکه ارائه و احیای غذاهای بومی و محلی استان و انتقال آن به نسل‌های جدید و آینده بیشتر مدنظر بوده است.
  وی با بیان اینکه این جشنواره به منظور ترویج فرهنگ مصرف غذاهای بومی محلی و سنتی به جای فست فودها برگزار شد، خاطرنشان کرد: با برگزاری اینگونه جشنواره‌ها مردم علاوه بر آشنایی با غذاهای محلی می‌توانند غذاهای بومی را به سبب سازگاری با محیط و سبک زندگی مردم، قیمت ارزان و در دسترس بودن بجای غذاهای آماده و فاقد ارزش غذایی جایگزین نمایند.

      

  يک ديدگاه

  1. محمد گفت:

   ای کاش تصاویری از عزیزان بخور بخور والبته مسئول, آخر جلسه هم؛ میذاشتید۰

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro