حادثه ای تلخ تر از منا ؛ به کجا چنین شتابان …

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۱ مهر ۹۴ - ۴:۲۱

  کد خبر : 38046
  در پی دیدار یهویی ظریف و اوباما؛

  حادثه ای تلخ تر از منا ؛ به کجا چنین شتابان …

  بعد از گذشت دو سال از گفت وگوی تلفنی روسای جمهور ایران و آمریکا، اوباما و ظریف در حال خروج از سالن مجمع، با هم سلام و احوال‌پرسی کرده و دست داده‌اند.

  واران نیوز:  انعکاس خبر دست دادن و احوال‌پرسی وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا حواشی‌های زیادی به وجود آورد و عده‌ای این عمل ظریف را خوشایند و عده ای ناخوشایند عنوان کردند.

  موضوع از آنجا چهره زشت به خود میگیرد که برخی رسانه ها این دیدار و احوال پرسی را اتفاقی ندانسته و موضوعی از پیش تعیین شده میدانند و برای اثبات حرف خود نیز سند ارائه میکنند

  (در اینجا بخوانید)

  علاوه بر عذر خواهی از ایران،  آمریکا باید روحیه استعماری و استکباری خود را کنار گذاشته و بعد انتظار دوستی با ملت بزرگ ایران را داشته باشد.

  با توجه به شرایطی که اکنون در آن هستیم از جمله فاجعه‌ای که در منا صورت گرفت و سخنرانی تندی که باراک اوباما در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل علیه ایران انجام داد ، آقای ظریف با تجربه طولانی که در مسائل دیپلماتیک دارند می‌توانستند واکنش بهتر و مناسب‌تری به سخنان باراک اوباما و وزیر امور خارجه عربستان بدهند اما متاسفانه علاوه بر سکوت در این زمینه اقدام به مصاحفه با باراک اوباما نمود.
  مذاکره کنندگان ایران باید بدانند در برابر زیاده خواهی های آمریکا نباید ضعف نشان دهند وبا قدرت تمام در برابرشان ایستادگی نمایند زیرا در غیر این صورت آنان قدمی دیگری را برای استحاله انقلاب اسلامی و کمرنگ کردن شعار مرگ برآمریکا برمی‌دارند و اشتیاق آنان برای نفوذ در جامعه ایرانی بیشتر می‌شود.

    در روز گذشته مجلس آمریکا خواستار دریافت غرامت ۴۰ میلیارد دلاری از ایران شد ،شاید در عقب نشینی بعدی دولت تدبیر و امید خواسته ایی بدتر از یانکی ها به سوی ایران بیاید.

  همانطور که میدانید آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون به طرق مختلف به کشورمان آسیب رسانده است و اگر واقع بین باشیم، میبینیم که این کشور ذره ای از این گذشته خود پیشیمان نیست، مردم ایران یادشان نرفته که در سال ۸۸ دولت آمریکا تمام قدرت خود را برای براندازی نظام به کار برد و فاجعه ایی را در ایران رقم زد که شیرینی یک پیروزی بزرگ را به کامشان تلخ نمود.

  سوالی که اکنون در اذهان مردم وجود دارد این است که این حد از انفعال در سیاست های دستگاه دیپلماسی کشورمان به چه دلیل در حال بروز است؟چه چیزی باعث شده تا قتل و خونریزی های کشوری مانند آمریکا از ذهن برخی سیاست مدارانمان پاک شود؟

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro