دردی که مضاعف شد/ حاجیان جانباخته ی خود را با تابوت کثیف آل سعود تشییع کردیم/ برکدامیک بگرییم،داغ حجاج یا داغ بی تدبیری مسئولین استان؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۲ مهر ۹۴ - ۱۵:۰۴

  کد خبر : 38078
  دولتی ها از چه میترسند؟

  دردی که مضاعف شد/ حاجیان جانباخته ی خود را با تابوت کثیف آل سعود تشییع کردیم/ برکدامیک بگرییم،داغ حجاج یا داغ بی تدبیری مسئولین استان؟

  این تشییع باید تبدیل میشد به یک مطالبه مردمی از آل سعود خبیث که آن ها پاسخگو باشند مقصر اصلی این فاجعه کیست؟ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان چرا نادیده گرفته شد؟ چرا آداب اولیه نماز میت رعایت نشد؟ هماهنگی سیستم صوت مراسم اینقدر دشوار بود؟ شخص اول سیاسی استان چرا نفر اصلی و میدان دار این تشییع بود؟

  واران نیو زبه نقل از پیک دانشجو: فرصتی که از دست رفت! دولتی ها از چه میترسند؟ پس از گذشت چیزی بالغ بر ۹ روز از عروج شاهدانه ی حجاج گیلان که هاجر الی الله شدند، چشم و دل خانوادگان آن عزیزان و مردم استکبارستیز گیلان که از فجایع آل سعود خبیث خون بود انتظار میکشید تا پرستوهای مهاجر خود را در آغوش بگیرند و ناله فراغ و غریو برائت و انزجار ار آل سعود سر دهند و آن عزیزان را نشان بی کفایتی مدیریت آل سعود در حج اعلام کنند.

  IMG_4281

  اما امروز چه گذشت در میدان شهدای ذهاب رشت؟خیلی از مردم خبر نداشتند که چپنین اتفاق بزرگی امروز ساعت ۹:۳۰ صبح انجام میشود تا بیایند و به اشک چشم ، قدری آلام فروخورده ی خویش را فرو بنشانند و آتش خشم و غم را توامان بروز دهند.

  انقلاب اسلامی اثبات کرد همیشه تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است، حال این تشییع یک فرصت بود تا جمعی با همدلی خویش ، خروش استکبار ستیزی سر دهند و برخی دولت مردان را به حرکت در آورند تا دل خوش نکنند به فراخوان کردن چهار باره ی کاردار سعودی!

  اما چند سوال و نکته ی مهم درباره ی برنامه ی امروز که نمیدانیم چه کسی باید پاسخ دهد؟!

  مگر قرار نبود این تشییع باشکوه باشد! پس چه شد شکوه آن؟ علت غربت برنامه تشییع چه بود؟ چه نیازی بود به حضور پر رنگ کارمندان دولتی و نیروهای نظامی و انتظامی و حتی دانش آموزان؟ این تشییع میبایست آرامشی باشد برای بازماندگان آن عزیزان نه غربتی برای عروج کردگان سرزمین وحی!

  IMG_4228

  این تشییع باید تبدیل میشد به یک مطالبه مردمی از آل سعود خبیث که آن ها پاسخگو باشند مقصر اصلی این فاجعه کیست؟شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان چرا نادیده گرفته شد؟ چرا آداب اولیه نماز میت رعایت نشد؟ هماهنگی سیستم صوت مراسم اینقدر دشوار بود؟ شخص اول سیاسی استان چرا نفر اصلی و میدان دار این تشییع بود؟ چرا این تشییع بیش از آنکه مردمی باشد حکومتی و دولتی شد؟ نشان آل سعود خبیث بر تابوت حاجیان ما چه میکرد؟ آیا آنقدر ذلیل شده ایم که هدیه آنها را با نشان خودشان پذیرا باشیم و بدرقه کنیم؟

  آی مسئولین استان؛دل بازماندگان را چرا خون کردید؟ بنر های محبط شهدای ذهاب،چرا صرفا حال و هوای عاطفی داشت؟ مگر فراموش کرده اید که این حاجیان جان باختگان مظلوم هستند که به دست آل سعود به قتل رسیدند! انگار آنها بر اثر بیماری از دنیا رفته اند که اینطور تشییع شده اند! چرا جای پرچم ایران و پرچم های یا حسین(ع) و مرگ بر آل سعود و بسیاری از پرچم های نمادین ما در مراسم خالی بود؟ چرا جمعیت تشییع کنندگان حاجیان در گیلان نسبت به سایر استان ها کمتر بود؟ علت چیست؟ در جلسات هماهنگی برگزاری این تشییع چه گذشت؟ و هزار و چند سوال دیگر که ذهن ما را مشغول خود کرده و نمیدانیم که چه کسی باید پاسخگو باشد!!!

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro