تودهنی رهبر انقلاب به عاشقان مذاکره با آمریکا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۵ مهر ۹۴ - ۱۵:۳۴

  کد خبر : 38166

  تودهنی رهبر انقلاب به عاشقان مذاکره با آمریکا

  واران نیوز: بعد از انتشار خبر مربوط به دست دادن وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رئیس جمهور آمریکا …

  واران نیوز: بعد از انتشار خبر مربوط به دست دادن وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رئیس جمهور آمریکا بسیاری از وبسایت ها و روزنامه های حامی دولت  از این اقدام وزیر خوشحال شده و از آن حمایت کردند.

  تعداد بسیار زیادی از همین روزنامه ها،سایت ها و حامیانشان در شبکه های مجازی  به صورت هماهنگ این حرکت ظریف را با حدیثی از امام علی (ع) مقایسه میکردند.

  حدیثی با این مضمون:

  (صافح عدوک وان کره فانه مما امر الله عز وجل به عباده یقول: (ادفع بالتی هی احسن فاذا الذی بینک وبینه عداوه کانه ولی حمیم *وما یلقا‌ها الا الذین صبروا وما یلقا‌ها الا ذو حظ عظیم)

  با دشمن خود مصافحه کن (دست بده)، حتی اگر او مایل نباشد؛ زیرا این کار، کاری‌ست که خداوند دستور داده، آنجا که می‌فرماید:
  «بدی را با نیکی دفع کن، ناگاه (خواهی دید) گویی‌‌ همان کسی که میان تو و او دشمنی است، دوستی گرم و صمیمی است، اما جز کسانی که صبر و شکیبایی و بهره عظیمی (از ایمان وتقوا) دارند، به این مقام نمی‌رسند».

  منبع: فصلت / ۳۴و ۳۵؛ خصال، ج۲، ص۶۳۲و۶۳۳؛ بحار الانوار، ج۷۳، ص۲۰.

  با انتشار هماهنگ این حدیث در فضای مجازی و نشریات بسیاری از کسانی مخالف دست دادن ظریف با اوباما بودند به فکر فرو رفته و این حرکت را عادی میبیدند، اما پس از چند روز رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این شبهه که از طرف حامیان دولت انتشار پیدا کرده بود جواب دادند.

  متن جواب اینگونه بود:

  “حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به طرح برخی مسائل از جانب افراد سهل‌اندیش و سهل‌انگار درخصوص مذاکره با آمریکا، گفتند: این افراد می‌گویند چگونه است که حضرت علی علیه‌السلام و حضرت امام حسین علیه‌السلام با دشمنان خود مذاکره کردند اما اکنون با مذاکره با آمریکا مخالفت می‌شود؟
  ایشان در پاسخ به این شبهه افزودند: چنین تحلیلی درخصوص مسائل تاریخ اسلام و مسائل کشور، نهایت ساده‌اندیشی است زیرا حضرت علی علیه‌السلام با زبیر و حضرت امام حسین علیه‌السلام با عمربن‌سعد، مذاکره به معنای امروز یعنی معامله نکردند بلکه هر دوی این بزرگواران به طرف مقابل خود نهیب زدند و آنها را نصیحت به خداترسی کردند.
  رهبر انقلاب اسلامی گفتند: متأسفانه عده‌ای برای توجیه مذاکره‌ی جمهوری اسلامی ایران با شیطان بزرگ، با نگاهی عوامانه، اینگونه مسائل را در روزنامه‌ها، سخنرانی‌ها و فضای مجازی مطرح می‌کنند، که کاملاً اشتباه است.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه ایران هیچ مخالفتی با اصل مذاکره با کشورها، اعم از اروپایی و غیراروپایی ندارد، خاطرنشان کردند: اما در مورد آمریکا موضوع متفاوت است زیرا آنها تعریفی که از مذاکره با جمهوری اسلامی ایران کرده‌اند، به معنای نفوذ و باز کردن راه برای تحمیل است.
  ایشان با اشاره به همراهی و همکاری آمریکا و جریان صهیونیستیِ ضد بشریت، تأکید کردند: مذاکره با آمریکا به معنای باز کردن مسیر برای نفوذ در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی کشور است.”

  با توجه به متن بالا میتوان اینگونه برداشت کرد که مسئله دست دادن ظریف( وزیر امور خارجه ایران) با اوباما و طرح شبهاتی این چنینی تا چه حد برای رهبر انقلاب مهم بوده که با این لحن (افراد سهل‌اندیش و سهل‌انگار) از آنها یاد میکند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro