تبیین فلسفه عاشورا از جنبه های سیاسی و فرهنگی در دستور کار قرار گیرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۶ مهر ۹۴ - ۴:۴۰

  کد خبر : 38172
  امام جمعه صومعه سرا:

  تبیین فلسفه عاشورا از جنبه های سیاسی و فرهنگی در دستور کار قرار گیرد

  امام جمعه صومعه سرا گفت: : تبیین فلسفه عاشورا از جنبه های سیاسی و فرهنگی باید بیشتر در دستور کار قرار گیرد تا نسل حاضر تنها راه نجات از سیطره ی فرهنگ غرب و فرقه گرایی و عرفانهای کاذب رادر همین فرهنگ جستجو نمایند.

  به گزارش خبرنگار واران نیوز، حجت الاسلام صدیقی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار کرد: تاثیر قیام عاشورا برحرکتهای حق طلبانه جوامع اسلامی خصوصا جمهوری اسلامی ایران که کانون توجه جوامع و کشورهای دیگراست بر کسی پوشیده نیست.

  وی افزود: تبیین فلسفه عاشورا از جنبه های سیاسی و فرهنگی باید بیشتر در دستور کار قرار گیرد تا نسل حاضر تنها راه نجات از سیطره ی فرهنگ غرب و فرقه گرایی و عرفانهای کاذب رادر همین فرهنگ جستجو نمایند.

  امام جمعه صومعه سرا گفت: دسته ها و حرکت های عمومی خود جوش که به عشق حضرت اباعبدالله الحسین(ع) درماه محرم فضای معنوی خاصی رادرجامعه حاکم می کنند ، نمادی از شعور و آگاهی اسلامی است که هر ساله دراین ماه روحیه انقلابی خودرادراینگونه محافل بادرس گرفتن از مکتب اسلام بامرورقیام عاشورا تقویت می نمایند تا استکبار و معاندین اسلام و انقلاب به ناکامی خوداز جلوگیری ترویج فرهنگ ناب اسلامی درمنطقه و دنیا واقف شوند.

  در ادامه سید محمود رزمگیر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا تصریح کرد : با توجه به وجود فرهنگ بد خرافه یا شیطان پرستی لازم است که صداوسیما هنگام پخش برنامه های تصویری (کارتون- فیلم-…) کارتونهایی که نماد یک چشم دارند دقت بیشتری نمایند .

  وی خاطرنشان کرد: رییس اداره تبلیغات اسلامی با دعوت کردن از اساتید متخصص حوزه و دانشگاه در راستای درست وتخصصی بیان نمودن عاشورای حسینی و فرهنگ اسلامی در مساجد و هیات های مذهبی کارگاه های آموزشی برگزار نماید.

  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا اظهار کرد: با سخنرانی مبلغان و مداحی مداحان در ماه محرم باید نوجوان و جوانهایی که در پاسداشت قیام عاشور بد راهنمایی شده اند ، به اصل موضوع عاشورا و فرهنگ اسلام ناب محمدی واقف شوند.

  در ادامه رییس تبلیغات اسلامی شهرستان صومعه سرا هم درراستای پاسداشت فرهنگ عاشورایی از شورای تامین خواست تا نسبت به جمع آوری ، هدایت و معرفی هیات های بدون مجوز و غیررسمی قبل از شروع دهه اول ماه محرم که آبشخور آنها فرهنگ غربی و اسلام انگلیسی است اقدام و اهتمام نمایند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro