قرائت زیارت عاشورا در جوار شهدای گمنام صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۶ مهر ۹۴ - ۱۴:۴۸

  کد خبر : 38183
  امروز/

  قرائت زیارت عاشورا در جوار شهدای گمنام صومعه سرا

  واران نیوز:مراسم ملکوتی قرائت زیارت عاشورا پنجشنبه ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۵ در بوستان ابریشم جوار شهدای گمنام ساختمان …

  واران نیوز:مراسم ملکوتی قرائت زیارت عاشورا پنجشنبه ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۵ در بوستان ابریشم جوار شهدای گمنام ساختمان جامعه القرآن صومعه سرا با مداحی برادر محسن کاشفی برگزار خواهد شد.

  این مراسم به صورت هفتگی در این مکان برگزار میگردد.


   

  فضیلت زیارت عاشورا

  شیخ طوسى در کتاب مصباح المجتهد از محمد بن اسماعیل بن یزبع و او از “صالح بن عقبه” و او از پدرش و او از امام باقر(علیه‎السلام) روایت می‎کند که فرمود: هر کس حسین بن على (علیهماالسلام) را در روزعاشورا – دهم محرم – زیارت کند و نزد قبر آن حضرت گریان شود روز قیامت خداوند را با ثواب دو هزار حج و دو هزار عمره و دو هزار جهاد ملاقات کند، آن هم ثواب حج و عمره و جهادى که در خدمت رسول اکرم و ائمه طاهرین(علیهم‎السلام) بوده باشد.

   

   

  راوى می‎گوید: عرض کردم فدایت شوم براى کسى که در شهر یا کشور دیگریست و نمى‎تواند در آن روز خود را به قبر آن حضرت برساند چه ثوابى خواهد بود؟

   

   

  حضرت فرمودند: اگر چنین باشد به صحرا یا بالاى بام خانه خود رود و با اشاره به سوى قبر آن حضرت، سلام داده و بر لعن قاتلان آن حضرت جدیت کند، و بعد دو رکعت نماز بخواند و این کار را هنگام برآمدن روز قبل از ظهر انجام دهد، آنگاه هم خودش در مصیبت آن حضرت گریه کند و هم اگر ترسى نداشته باشد امر کند تا خانواده او نیز بر آن حضرت گریه کنند و در خانه‎اش مجلس ‍ مصیبتى برپا کرده و مصیبت حضرت سیدالشهداء را به یکدیگر تعزیت گویند. من ضامن می‎شوم کسى که این عمل را انجام دهد خداوند تمام آن ثواب‎ها را به او عنایت فرماید.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro