با خوردن این میوه از سرما خوردگی در فصل پاییز مصون بمانید

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۶ مهر ۹۴ - ۱۸:۰۸

  کد خبر : 38200

  با خوردن این میوه از سرما خوردگی در فصل پاییز مصون بمانید

  واران نیوز: در اواسط اولین ماه فصل پاییز هستیم ،فصلی که با تمام زیبایی هایش با خود بیماری هایی را …

  واران نیوز: در اواسط اولین ماه فصل پاییز هستیم ،فصلی که با تمام زیبایی هایش با خود بیماری هایی را هم به همراه میاورد که از شایع ترین و شناخته شده ترین آنها می توان به بیماری سرما خوردگی و آنفلانزا اشاره کرد. اما پاییز با آوردن این بیماری ها ، درمانشان را نیز به ما هدیه میدهد و “انار” یکی از این هدایا میباشد.

  انار حاوی خواص بسیار است که درمان سرما خوردگی را می توان یکی از آنها دانست.

  انار در قدیم برای بیماران کبدی، یرقانی،خفهقان سینه و چاقی تجویز میشد و در تب های صفراوی و بیماری های جلدی نیز مفید است.

  آب انار شیرین را در بیماری های ریه ، خلط آور،صاف کردن صدا و سرفه های شیرین مصرف مینمودند. آب انار را مدر(ادرار آور) ،قابظ (در تب به معنی دارویی که خشکی و یبوست در روده ها ایجاد میکند) ، ضد استفراغ، ضد تشنج دستگاه گوارش و مقوی لثه میدانستند. رب انار ترش را جهت التهاب معده و تشنگی و ضد استفراغ تجویز مینمودند.

  املاح آب انار چون به صورت ترکیب با مواد آلی است ، زود جذب شده و در راشیتیسم و کمم خونی و ضعف اعصاب و ضعف عمومی بدن مورد مصرف دارد.

  رسول خدا (ص) فرمود: هیچ اناری نیست مگر اینکه در آن یک دانه از بهشت وجود دارد و من دوست دارم حتی یک دانه از آن را ترک نکنم .

  امام صادق نیز در باره انار می فرماید: هر کس انار بخورد، پس جان او تا صبح در امان است.

  نظریه دانشمندان در باره انار:

  از دیر زمان در هندوستان،مرتاضان،کرم کدو را با گل و پوست درخت انار دفن میکردند.اکنون کشف کردند که گل ،پوست، ریشه و میوه انار خاصیت مقوی و بند آورنده خون است .به همین جهت در اسهال و خون ریزی رحم مصرف می گردد. چون قند ادرار را کم میکند برای اشخاص مبتلا به قند و دیابت هم مفید است. همچنین برای ضد عفونی کردن و سرطان رحم مصرف میشود و میوه انار برای قلب مقوی است و خون را تصفیه میکند.پیش از غذا اشتها را باز میکند.

  دانشمندان میگویند انار و لیمو ترش برای سلامتی و جلو گیری از سرما خوردگی موثر است و این خاصیت به واسطه مقدار زیادی ویتامین ث و ویتامین ب۱ و ب۲ و پ و ب۶ می باشد و به خاطر وجود پتاسیم و منیزیم در تصویه خون بسیار ماثر است و چون فعالیت سلول های کبدی را زیاد میکند در ناراحتی های کبدی و احتقان کبد بسیار مفید است ، در دفع اوره ، کلسترول و دفع سموم بدن نیز ماثر است.

  اینها خواصی است که علوم قدیم برای ما به یادگار گذاشته است ولی اکنون علم جدید نیز به آن صحه گذارده و ثابت می کند که انار دارای فسفر،آهن و منگنز می باشد که عامل تنظیم کننده و تعادل دهنده مایعات بدن به خصوص خون است .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro